Перинатальний центр на Волині планують здати наступного року
Сьогодні голова облдержадміністрації Борис Клімчук ознайомився з ходом будівництва обласного перинатального центру. Він залишився задоволеним побаченим і пообіцяв, що в наступному році об’єкт буде здано.
Сьогодні голова облдержадміністрації Борис Клімчук ознайомився з ходом будівництва обласного перинатального центру. Він залишився задоволеним побаченим і пообіцяв, що в наступному році об’єкт буде здано.
Керівник перинатального центру, що є структурним підрозділом Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Ніна Загребельна коротко розповіла про майбутній заклад. За її словами тут надаватимуть медичну допомогу третього рівня – тобто висококваліфіковану в першу чергу тим, хто входить у групу ризику.
- Якщо пологів в області минулого року було 15 тисяч 700, то тут, ми плануємо, буде 2750, - повідомила Ніна Іванівна. - Крім того, у відділенні патології буде приблизно лікуватися 1200 пацієнтів в рік. Що стосується відділення гінекології, то воно розраховане на 20 ліжок і основна його мета - покращувати репродуктивне здоровя жінок. Там буде лікуватися більше тисячі пацієнток. Що стосується новонароджених дітей, які вимагатимуть пролонгованої реабілітації, спостереження, то допомогу в рік тут надаватимуть 400-450 дітям, які тут перебуватимуть з мамами.
Як розповіла Ніна Загребельна, загалом центр поділено на блок А - акушерський блок, блок В - діагностично-консультативне відділення на 200 відвідувань. Планується, що воно працюватиме у дві зміни, тобто вдасться прийняти до 50-ти тисяч в рік пацієнток. І відділення пролонгованої реабілітації для новонароджених на 15 ліжок. Медик наголосила, що таким чином уся необхідна допомога дитинні і мамі надаватиметься в межах одного закладу і приміщення, тобто транспортувати хворих не потрібно, а це значить збільшуються шанси на оздоровлення.
Як розповів голова правління ВАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха, працівники якого будують сьогодні об’єкт, фактична його вартість близько ста мільйонів із них 62 мільйони – це будівельно-монтажні роботи а 38 мільйонів – це обладнання.
- На сьогодні фактично із 62-х мільйонів ми освоїли 26 мільйонів, - сказав Віктор Чорнуха. - Фінансування йшло слабенько, у червні місяці покращилося, тому ми стали працювати у дві зміни, у продовжений робочий день у вихідні дні, звичайно працівникам усе оплачується відповідно. Але в цілому об’єкт буде коштувати за 150 мільйонів - з блоком В, з новими мережами, з новою котелнею, пральнею, благоустроєм. Тому губернатор взяв на себе важливу задачу вирішити з керівництвом держави - з Президентом, Прем’єром питання дофінансування. Я знаю, як ця робота проводиться, вірю, що це буде зроблено.
- Ми маємо достатнє фінансування, будівельники та проектувальники вносять певні зміни в проект, - адже стоїть завдання не просто створити перинатальний центр, а зробити його найсучаснішим, - зауважив голова облдержадміністрації Борис Клімчук. - У проекті є багато інновацій: в частині ізоляційних робіт, кондиціонування повітря, гігієни, облаштування палат та операційних, насиченості ультрасучасною апаратурою. Проект правильний людський, більше моральний, ніж медичний. Адже добре, коли у сім’ї народжуються здорові діти, - зауважив Борис Петрович.