Табір відпочинку «Сонячний» приваблює мальовничою природою та різноманітним дозвіллям

Табір відпочинку «Сонячний» приваблює мальовничою природою та різноманітним дозвіллям

Для багатьох дітей літні канікули асоціюються із відпочинком в дитячих таборах. Особливо люблять це діло підлітки, адже що може бути кращим за відпочинок на свіжому повітрі, сотні нових знайомств і масу цікавих розваг.

Автор: Ольга УРИНА / Джерело: Відомості

Для багатьох дітей літні канікули асоціюються із відпочинком в дитячих таборах. Особливо люблять це діло підлітки, адже що може бути кращим за відпочинок на свіжому повітрі, сотні нових знайомств і масу цікавих розваг. Потрапити в дитинство вирішили й «Відомості», зазирнувши в  табір «Сонячний», що у селі Гаразджа.

Табір розташувався на дев’яти гектарах в лісі неподалік від Луцька. З центрального входу зустрічає ялинова алея. З лісу чути крекіт птахів, у таборі пояснюють — тут оселились сірі чаплі, які занесені до Червоної книги України. Вдалині видніється озеро — улюблене місце дітвори. Після міської асфальтної спеки це місце здається раєм.

Наша екскурсія табором розпочинається із відвідини їдальні. Адже харчування — це те, на що батьки, відправляючи своїх чад на відпочинок, в першу чергу звертають увагу. Заходимо всередину, дітвора от-от прибіжить на полудень. На столах їх чекає манний пудинг, кисіль та яблучко.

— На сніданок  сьогодні був шніцель з вареною картоплею, помідор, чай та хліб з маслом, — розповідає кухар Слава Лукава. — В обід годували дітей борщиком щавлевим, пловом, буряковим салатом і тістечком з  компотом. А на вечерю діти їстимуть биточки з філе  курки, макарони, огірок, бутерброд та кавовий напій. У таборі чотириразове  харчування, раціон досить різноманітний. Годуємо і  котлетами, і голубцями, і зразами, і шніцелями, бувала й  тушкована печінка. В меню щодня є свіжі овочі — капусточка, огірочки з помідорами,  салат з буряка. Не обходимось і без фруктів, подаємо як апельсини, банани, яблука, так і сезонні — полуницю та черешню. На полудні робимо запіканки, сирники, пудинги.

Слава Петрівна розповіла, що продукти тут не залежуються, все замовляється з дня на день, відповідно до меню.  За її словами, усі продукти сертифіковані, санепідеміологи добряче стежать за тим, чим годують дітей. Кухар похизувалась, що цього сезону їм закупили нові плити та духовки, овочерізку, а трохи раніше оновили й холодильне обладнання.

Ідемо далі: діти мешкають у чотирьох одноповерхових спальних корпусах. Душові, умивальні  та туалети знаходяться в окремому приміщенні, на території є медичний пункт, клуб та літня естрада. Керівництво табору не приховує: спальні корпуси поки лишаються  їхнім слабким місцем. За словами директора табору Володимира Карпюка, до кінця 2011 року «Сонячним» опікувалась Волинська обласна профспілкова організація працівників агропромислового комплексу.  Через мізерне фінансування практично ніяких вкладань у розвиток інфраструктури в останні роки не відбувалось, приміщення з 70-х років не бачили капітального ремонту. Тож коли наприкінці 2011 року позаміський заклад оздоровлення та відпочинку передали центру туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки ВОДА, роботи було непочатий край. Хоч капітального оновлення корпуси ще не зазнали, дещо таки вдалось вдосконалити.

— Ще минулого року зробили грунтовний ремонт в одному з корпусів, — розповідає директор табору. — Поклеїли шпалери в кімнатах, оновили стелі та стіни в коридорі, встановили нові двері, підрихтували ззовні, пофарбували. В цьому корпусі діти проживають по троє у кімнаті, сплять на звичайних дерев’яних ліжках, з меблів мають у користуванні ще тумби. В інших корпусах діти мешкають більшими компаніями, але на умови ніхто не скаржиться.

 — Ще один корпус раніше міг працювати лише на половину, — продовжує Володимир Карпюк.   —Цьогоріч ми зробили ремонт ще у двох його кімнатах. Постелили там нову підлогу, поклеїли шпалери. Ми розуміємо, що не можемо надати дітям сучасних умов проживання, але недостатність елітних корпусів компенсуємо свіжим повітрям  та цікавим дозвіллям.

І справді, сумувати тут дітям не доводиться. Оскільки табір з туристично-краєзнавчим нахилом, розваг більше як достатньо.

 — Діти мають у своєму розпорядженні два футбольних поля, волейбольний та баскетбольний майданчики, цьогоріч поставили невеликий скаледром, — розповідає старший інструктор табору Алла Корнійчук. — Але найбільша радість для дітвори — поплюскатись в озері. За процесом постійно наглядає плаврук. Крім купання, хлопчики та дівчатка  мають можливість поплавати на байдарках, катамарані та човні. Щовечора на літній естраді відбуваються різні святкові дійства і завершується усе дискотекою.

У першу зміну табір прийняв 160 дітей, основна частина з яких  учні опорних з туристично-краєзнавчої роботи сільських загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступеня. Для них був організований п’ятиденний похід Луцьким та Ківерцівським районами. Дітвора пройшла пішки близько 75 кілометрів. Крім цього, мало не щодня тут проводились різні туристичні змагання.

— Ми поєднуємо  відпочинок із змаганнями, — ділиться враженнями восьмикласник Роман Новосад із села Ощів Горохівського району. —  Щовечора нам організовують якесь свято на літній естраді чи в клубі. Днями був концерт обласної філармонії, виступала заслужена артистка України Галина Осійчук. Я відпочивав у «Сонячному» і минулого року,  тоді теж було дуже добре, а цього року ще краще: ще більше змагань, різних заходів та концертів. Зараз змагання вже завершились, то  маємо більше часу покупатись, пограти у футбол, повчитись плавати на байдарках.

Loading...