У Рожищенському районі розвивають зелений туризм
Перспективи відносно розвитку сільського туризму затьмарюються й проблемами, рейтинг «каменів спотикання» по дорозі до світлого туристичного майбутнього очолює банальне невміння самих мешканців сіл акцентувати увагу на усіх принадах своїх місцевостей.
Перспективи й оптимістичні прогнози спеціалістів відносно розвитку сільського туризму затьмарюються й проблемами, рейтинг «каменів спотикання» по дорозі до світлого туристичного майбутнього очолює банальне невміння самих мешканців сіл акцентувати увагу на усіх принадах своїх місцевостей і «смачно» подавати сільський колорит. Адже сьогодні люди переважно їдуть туди, де є гори чи великі і вже добре відомі озера (хоча інфраструктура і там розвивається вже як результат, а не передумова). А як же завоювати свого туриста тим місцевостям, де природа не настільки щедра на вже готові туристичні об’єкти?
Громади чотирьох сіл Рожищенського району Волинської області (Переспа, Любче, Козин та Рудка-Козинська) протягом року вчили організовувати туристичну діяльність і перетворювати культурні надбання й місцеві ресурси у туристичні продукти. Результатом став туристичний маршрут «Магія Волинської казки». Маршрут включає три напрямки: культурно-дозвіллєвий, етнографічний і релігійний. В основному новий туристичний продукт орієнтований на сімейний відпочинок.
Дітей забавлятимуть інсценізаціями українських народних казок і легенд, а дорослим розкажуть цікаві факти про те, як села жили у різні історичні епохи й видатних вихідців, запропонують зв’язати на «воротах мрій» стрічку на кохання, добробут і здоров’я, майстер-класи з народними умільцями, відвідини музеїв, сувенірна продукція, «уроки живої віри» зі священиками, смачні українські страви, народні забави, ну і, звісно ж, ні з чим незрівнянну незайману природу, мальовничі краєвиди, й можливість вдихати на повні груди чисте повітря під акомпанемент співу пташок.