Громадський рух ЧЕСНО виявив 11 кандидатів на відкликання у Луцькій міській раді

За результатами моніторингу роботи Луцької міської ради VI скликання 11 депутатів стали кандидатами на відкликання через прогули засідань комісій за один або декілька років своєї каденції. 4-х чинних депутатів можна відкликати за прогули сесійних засідань.

Джерело: Відомості

Про це на прес-конференції, 29 вересня, повідомили активісти руху ЧЕСНО.

Відповідно до закону, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесій або постійних комісій упродовж одного або декількох повних років каденції депутата, його можна позбавити мандату (ст. 37, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Відповідно, 24% депутатів у Луцькій міській раді теоретично можна було позбавити мандату за прогули.

Найбільшим прогульником Луцької міської ради став головний тренер та президент ФК «Волинь», заслужений тренер України Віталій Кварцяний, що пройшов до ради за списком «Фронту змін». Він пропустив 60% сесійних засідань і 82,11% засідань своїх комісій. Підприємниця та найзаможніша депутатка ради Олена Голєва, обрана від «Європейської партії», опинилася на другому місці. На засіданнях комісій її не було у 64% випадків, а на сесіях — у 54% випадків. 

«Дослідіть, будь ласка, рік в якому найбільше пропущено засідань і ви зрозумієте, що жінка буває часом в декреті. Саме в 2011 році мною була пропущена найбільша кількість засідань і саме на цей рік припала більшість цих засідань. Так часом буває, що в одному році засідань стається більше, ніж в решті років», — прокоментувала ситуацію Олена Голєва.

Катерина Мельник із «Батьківщини» пропустила 51% засідань комісії з питань торгівлі, що вивело її на третє місце в списку найбільших прогульників. Щоправда, сесійні засідання ця депутатка відвідувала більш «справно» — загалом її не було на сесіях 24 рази, що складає 22% від загальної кількості сесій.

Окремо ситуацію із відвідуваністю, яку оприлюднив Рух ЧЕСНО, забажав прокоментувати депутат Луцькради Павло Данильчук, який пропустив більше половини засідань своєї профільної комісії в 2014 році.

«Я майже рік не був присутній у місті Луцьку: з листопада 2013-го до березня 2014-го був на Майдані в Києві. З червня 2014-го до квітня 2015 року з перервами був у складі добровольчих батальйонів. Зокрема, перебував на Сході, в зоні так званої АТО», — заявив Данильчук.

Крім того, незважаючи на запит до міськради, руху ЧЕСНО не вдалося отримати декларації чверті депутатів.

Серед решти обранців найбагатшою виявилася вже згадана Олена Голєва. Вона разом із сім’єю володіє часткою швейної фабрики «Волинь» та іншими підприємствами загальною вартістю майже 45 млн грн, нерухомістю площею понад 8 тис кв. м та шістьма земельними ділянка площею 8,7 гектарів. Загалом, офіційно майна в Голєвої більше, ніж у решти луцьких депутатів разом узятих.

Але не всім депутатам так пощастило. Восьмеро народних обранців згідно з декларацією не мають власного житла. Це Наталія Бунда, Андрій Козюра, Степан Цимбалюк з «Батьківщини», Руслан Ніколайчук та Віктор Ящук зі «Свободи», а також четверо позафракційних депутатів: Тетяна Деметьєва, Ігор Поліщук, Андрій Разумовський та Антон Сосновський.

 

Крім того, Руслан Ніколайчук та Антон Сосновський не заробили минулого року жодної копійки.

Більше інформації про відвідування Луцької міської ради, сесійних засідань та засідань комісій, а також про декларації депутатів ви можете знайти на сайті ЧЕСНО в розділі «Регіони».

Loading...