У Камені-Каширському завершили розкопки на місці майбутнього храму

У Камені-Каширському завершили розкопки на місці майбутнього храму

Завершено дослідження на місці будівництва (відновлення) церкви Святого Іллі у місті Камені-Каширському.

Джерело: Відомості

Храм був побудований у 1700 році неподалік від давньоруського городища й окольного міста середньовічного Каменя. В експедиції взяли участь Олексій Златогорський, Сергій Панишко, Тарас Верба, Дмитро Дем’янчук, Назар Галабуз, розповіли у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Храм згорів на початку квітня 2015 року, й уже тоді настоятель отець Стефан (Михалюк) задумався над його відновленням. Для початку таких робіт на місці церкви необхідно було провести археологічні дослідження, тому священик звернувся до ДП «Волинські старожитності».

Як розповів заступник директора з наукової роботи ДП «Волинські старожитності» Сергій Панишко, археологи надіялися знайти на місці колишньої церкви сліди культурного шару давньоруського часу і, можливо, залишки храму того ж періоду. Адже лише за 50 м від території церкви розміщене городище, яке він досліджував на початку 1990-х років, виявивши два періоди існування давньоруського Каменя: ХІІ — перша половина ХІІІ ст. і друга половина ХІІІ ст., так звана «післямонгольська доба».

Проте в ході археологічних робіт виявлено культурний шар лише нової доби — XVIII — початку ХІХ ст., що представлений залишками фундаментів церкви 1700 р., фрагментами керамічних виробів, трьома мідними монетами і похованнями, які були знищені під час будівництва храму на початку XVIII ст. Утім, серед знахідок є і фрагменти одягу священика, що можуть дати цікаву інформацію для археологів, істориків та етнографів.

Міський голова Василь Іванович Бондар надіється, що археологи продовжать свої дослідження у самому Камені-Каширському, зокрема й на городищі. Можливо, навіть із часом у місті створять історико-культурний заповідник, щоб зберегти культурну спадщину для нащадків і привабити у поліську глибинку туристів.

Loading...