Лісабонська угода відкриває для України можливість вступу до ЄС

Лісабонська угода відкриває для України можливість вступу до ЄС

Підписання Лісабонської угоди відкриває можливості для подальшого географічного розширення Євросоюзу, а відповідно, Україна має шанси скористатися цим, вважає голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Джерело: news.ru

Підписання Лісабонської угоди відкриває можливості для подальшого географічного розширення Євросоюзу, а відповідно, Україна має шанси скористатися цим, вважає голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Про це він заявив на щорічних зборах Європейської Бізнес Асоціації.  "Рік тому розширення Євросоюзу було припинено, проте з ухваленням європейської Конституції воно може відновиться", - сказав він. За його словами, в рамках Лісабонського договору, який замінив Конституцію ЄС, що так і не була ухвалена, на членство в Союзі може претендувати будь-яка європейська держава. А оскільки Брюссель офіційно визнав Україну такою, то Україна має повне право претендувати на входження до ЄС.

"Однак для цього Україні потрібно багато чого змінити, зокрема, адаптувати своє законодавство до норм ЄС, здійснити структурні реформи в багатьох сферах економічного та соціального життя, на що може знадобитися чимало часу", - вважає він.

Тим часом, Президент України Віктор Ющенко визнав, що цього року Україна і ЄС не підпишуть Угоду про асоціацію. "На саміті Україна - Європейський Союз, який відбудеться 4 грудня в Києві, буде підписаний проміжний документ про співпрацю, а не Угода про асоціацію", - повідомив Президент.

На думку ж голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Бориса Тарасюка, Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом буде підписана у другій половині 2010 року. За його прогнозами Україна може набути членство в Європейському Союзі упродовж найближчих десяти років.

У той же час посол України при Європейському Союзі Андрій Веселовський сподівається, що Угода про асоціацію буде підписана і ратифікована за 2-3 роки. За словами заступника міністра закордонних справ України Костянтина Єлісєєва, Україна може подати заявку на членство в Європейському Союзі в будь-який момент, однак до цього не готові ані Україна, ані ЄС.

Ющенко, між тим, вважає, що саме Угода про асоціацію з Євросоюзом - це крок до набуття повноправного членства в ЄС. На його переконання, Україна іде доброю динамікою у напрямку формування зони вільної торгівлі Україна-ЄС, "і цю частину питання ми також обговорили".

Україна і ЄС почали переговори про нову базову угоду 5 березня 2007. На саміті Україна-ЄС 9 вересня 2008 року було вирішено, що нова угода буде носити назву Угода про асоціацію.

4 грудня у Києві відбудеться 10-й саміт Україна-ЄС, на якому планується обговорити питання двосторонньої економічної співпраці, співпраці в енергетиці, протидії кліматичним змінам, хід переговорів щодо Угоди про асоціацію, а також наближення президентських виборів в Україні.

Лісабонський договір затвердили 27 країн ЄС. Угода набуде чинності 1 грудня 2009 року і передбачає трансформацію Євросоюзу на державу з усіма атрибутами, а також вносить зміни у відносини між країнами-членами і центральною владою.

Loading...