За тишею і співом пташок європейські туристи їдуть на Волинь

За тишею і співом пташок європейські туристи їдуть на Волинь

Національний парк «Прип’ять-Стохід» іноземці облюбували давно. Як сказав «Відомостям» його директор Юрій Оласюк, тут у «сезон» часто можна зустріти німців, голландців, поляків, англійців.

Автор: Наталка СЛЮСАР / Джерело: Відомості

Національний парк «Прип’ять-Стохід» іноземці облюбували давно. Як сказав «Відомостям» його директор Юрій Оласюк, тут у «сезон» часто можна зустріти німців, голландців, поляків, англійців.

— Вони приїжджають сюди послухати тишу і насолодитися недоторканістю природи, — зазначив пан Юрій. — Адже у їхній Європі такого і близько немає. Там будують спеціальні бункери, щоб люди могли побути наодинці з собою у тиші. Голландські колеги мені якось показали карту, і на ній не знайшлося місцини, де б не було чути гуркоту механізмів. Ми просто навіть не завжди уявляємо, яке багатство маємо.

А показати у національному природному парку «Прип’ять-Стохід» справді є що. Свого часу він був створений для збереження унікальних природних багатств волинського Полісся. А назву взяв від двох річок, що протікають його територією. «Поліською Амазонкою» називають місцеві жителі Прип’ять: у безлічі русел і заплав без знаючого гіда тут можна довго блукати на човні поміж очеретів. Проте працівники парку охоче допоможуть розібратися у заплутаному лабіринті річки. Кінцева точка маршруту — унікальне поліське село Сваловичі. Тут ще й досі збереглися хати з солом’яними дахами. Дорогою професійні гіди розкажуть про особливості місцевої природи. Тут можна побачити декілька десятків рідкісних рослин, які занесені до Червоної книги. Особливою гордістю місцевих науковців є птахи. Тут є навіть острів птахів, де пернаті оселяються навесні для того, щоб вивести потомство.

— У нас види, яких практично більше немає в Європі, — зазначив Юрій Оласюк. — Серед них біла синиця, очеретянка прудка, журавель сірий, лелека чорний. Усього близько сорока. Для того, щоб побачити всі наші красоти, туристи можуть вибрати один із чотирьох екологічних маршрутів, які ми розробили. Це буде не лише подорож річкою. Передбачені зупинки на островах і відвідини надзвичайно мальовничих місць.

На фото: Біла синиця

Унікальністю поліської глибинки, особливо ж різноманіттям птахів, зацікавилися французькі вчені. За їх ініціативою вже цього літа у парку планують започаткувати новий вид туризму — орнітологічний. Тобто люди приїжджатимуть для того, аби спостерігати за життям птахів, слухати їх спів.

— Розвиток цього виду туризму на Любешівщині передбачений проектом «Включення питань зміни клімату в управління вразливими екосистемами: водно-болотні та лісові заповідні території Полісся», який ми реалізовуємо за підтримки Європейського Союзу, — пояснив директор парку. — Ми чекаємо у себе представників дев’яти туристичних фірм Франції. Уже завершуємо реконструкцію гостьового будинку у Сваловичах. Добудовуємо оглядову вежу, звідки видно всю округу. Закінчуємо монтувати понтон-бесідку на Прип’яті.

На фото: «Поліська Амазонка» Прип’ять

Пан Юрій каже, що щороку збільшується кількість приїжджих. Одначе туристичні можливості національного парку «Прип’ять-Стохід» обмежені.

— У нас тут болота. Тому будувати масово туристичні бази, по суті, ніде. У сезон можемо прийняти тисяч п’ять туристів. Тому відпочинок, можна сказати, ексклюзивний.

До речі, завдяки співпраці з французами, парку вдасться вирішити свою основну проблему — придбати агрегат для розчищення русел річок. А коштує він майже 70 тисяч євро. Науковці сподіваються, що це вплине на загальний стан екосистеми. А відтак популяції рідкісних птахів і рослин збільшаться. І все це зможуть побачити туристи, які хоч на декілька днів захочуть відірватися від реальності та побути наодинці з природою.

Loading...