Щоб стати професійним танцюристом, треба мати терпіння і багато тренуватись

Так вважає 14-річний лучанин, який хоч і займається танцями недавно, а вже має близько десятка перемог 20 лютого у Палаці культури міста Луцька було дуже людно — сюди приїхали позмагатися у бально-спортивних танцях діти, школярі та молодь з усієї України.
Так вважає 14-річний лучанин, який хоч і займається танцями недавно, а вже має близько десятка перемог
20 лютого у Палаці культури міста Луцька було дуже людно — сюди приїхали позмагатися у бально-спортивних танцях діти, школярі та молодь з усієї України. Наймолодшим учасникам турніру виповнилось лише 4 роки, найстаршим — за 20. Малюки, особливо дівчатка, у бальних сукнях були як справжні принцеси, а їх партнери у костюмах — кавалери-джентльмени. Їх мами помітно хвилювалися, поки на сцені дітки кружляли у танці.
Цей всеукраїнський класифікаційний турнір є традиційним, бо вже 20-й рік поспіль відбувається у Луцьку. Але спочатку він мав назву «Волинська весна». Тепер — «Волинь-2009». Позмагатися приїхали пари з Чернівців, Рівного, Тернополя, Ковеля, Львова, Житомира, Івано-Франківська, Кіровограда. Про це у перерві між виступами розповіла «Відомостям» організатор конкурсу Ольга Кравчук. Вона та її чоловік Сергій Кравчук — керівники зразкового ансамблю спортивного танцю «Троянда» — цього року взяли на себе відповідальність проведення турніру. На момент нашої розмови уже закінчилося 3 відділення змагань, де взяло участь більше трьохсот пар.
Після обіду розпочалося вечірнє відділення, де танцювали більш досвідчені танцюристи класів D, С і B. У першому відділенні виступали початківці — діти ювенали-1 (1999-2000 років народження), ювенали-2 (1998-1999 р.н.), у другому відділенні змагалися діти категорії «школа», у третьому — юніори. Серед переможців були й вихованці ансамблю «Троянда». Лучани Артем Лящук та Дарина Шульгач перемогли у категорії юніори-2.
Артемові зараз 14 років і навчається він у 9 класі. Танцями почав займатися порівняно недавно — з 11 років. Каже, що разом із подругою зайшли у Палац учнівської молоді записатися на гурток з дизайну, але ще у коридорі хлопець побачив стенди з фото бальних танцюристів.
— Вже тоді мені дуже захотілося і самому спробувати так танцювати, — пригадує Артем. — Але мама сказала: «Треба вибирати щось одне, не видумуй, іди на студію з дизайну». Якось не хотілося мамі перечити і я записався на дизайн. Та вже через кілька місяців таки пішов на танці. Батьки спочатку і не здогадувалися, але потім я їм усе розповів.
Артемова ж партнерка Дарина вчиться танців змалку і привела її в ансамбль мама. Тепер Артем і Дарина задоволені своїми успіхами. Обоє хочуть вступати в училище культури та мистецтв і у майбутньому стати хореографами.
— Хочу обов’язково потрапити на семінар до хореографа Олексія Литвинова (президент Федерації бального танцю України, один із суддів популярного проекту «Танцюють всі» — авт.), — зізнається Артем. — Знаю, наші тренери з ансамблю їздили до нього на семінар. Він мій ідеал у хореографії, також Григорій Чапкіс дуже подобається. Якщо у Луцьку ще будуть проводити якісь кастинги на шоу типу «Танцюють всі», я обов’язково спробую свої сили.
А на запитання, що треба, щоб стати професійним танцюристом, хлопець відповів — терпіння і велике бажання займатися танцями. А ще треба багато тренуватися, кожен день по кілька годин, не дивлячись на те, що тяжко, адже бувають і травми, і сльози.
Це не перша перемога вихованців «Троянди» — минулого року вони були на чемпіонаті України зі спортивно-бальних танців, де у своїй категорії зайняли 3 місце.
Цього разу за перемогу, крім диплома, вони отримали путівку на відпочинок в Артек на три тижні. Та найголовніше, кажуть юні танцюристи, те, що при вступі до вищих навчальних закладів тепер у них буде пільга, адже переможців таких престижних конкурсів можуть зарахувати без екзаменів. А ще вони мріють свою майстерність продемонструвати десь за кордоном. Зараз готуються до поїздки у Польщу. В Україні вже встигли побувати на конкурсах у Львові, Рівному, Ковелі, де займали другі місця. У Тернополі — перше.