Телескоп зафіксував краєвид із скупчення молодих зірок
Молоді зорі створили чудовий зоряний краєвид.
Астрономи ESO захопили на даний часнайкраще зображення незвичних хмар навколо зоряного скупчення NGC 3572. Новий образ показує, як під дією зоряних вітрів, котрі випливають з цього зібрання гарячих молодих зірок, були витворені химерні бульбашки, дуги та інші структури, відомі як «слонячі хоботи». Найяскравіші із зірок даного скупчення значно масивніші, ніж Сонце, через що й закінчать свої короткі життя, як вибухи наднових, розповіли у Європейській Південній обсерваторії.
Більшість зірок народжуються не поодинці, а із багатьма «братами і сестрами», які утворені приблизно в той же час із одної хмари газу та пилу. NGC 3572, котре у південному сузір'ї Кіля, є одним з таких скупчень. Воно містить багато гарячих молодих біло-блакитних зірок. Сяючі газові хмари та пов’язане з ними скупчення зірок є суб'єктами нової картини від Камери Широкого Поля на 2.2 м телескопі MPG/ESO в обсерваторії Ла Сілла ESO в Чилі.
Ці компанії молодих зірок тримаються разом протягом відносно короткого часу, котрий звичайно тягнеться десятки чи сотні мільйонів років. Вони поступово розформовуються від гравітаційної взаємодії, а також й тому, що наймасивніші зорі живуть недовго, оскільки витрачають своє паливо швидко, і в кінцевому підсумку припиняють своє існування сильними вибухами наднових, чим сприяють розкиданню залишків газу та зірок у скупченні.