Вчені знайшли останки величезних доісторичних кроликів
Група вчених з Каталонського інституту палеонтології (Іспанія) знайшла на острові Менорка останки Nuralagus rex, якого назвали «Кролячим королем з Менорки».
Група вчених з Каталонського інституту палеонтології (Іспанія) знайшла на острові Менорка останки Nuralagus rex, якого назвали «Кролячим королем з Менорки».
Цей прадавній кролик був у 10 разів більшим за інших вимерлих побратимів, важив близько 12 кілограмів і відрізнявся, очевидно, спокійною й миролюбивою поведінкою.
Сусідами кролика були кажани, гігантські соні й черепахи. Відсутність хижаків дозволила Nuralagus rex перестати турбуватися й почати жити собі на втіху. «Цар-кролик» не тільки став великим, він, судячи з будови коротких задніх ніг, перестав стрибати. Його хребет, у порівнянні із сучасними видами й більш дрібними викопними кроликами, був менше еластичним. Оскільки йому не були потрібні чудові зір і слух, щоб вчасно виявити ворога, у нього зменшились розміри очних ямок і вушні хрящі.
Тварина неквапливим перевальцем переміщалася по рівнинах і лугах, насолоджуючись спокоєм, поки не настала чергова кліматична зміна.
Nuralagus rex виявився ще одним, досить наочним, підтвердженням «правила островів»: виявившись на відрізаній від суші території, великі тварини зменшуються в розмірах, а дрібні, навпаки, збільшуються. Великі — зменшуються через обмеженість територіальних і харчових ресурсів. Дрібні — збільшуються через відсутність хижаків, стаючи менш моторними і більш помітними (а якщо самі хижаки невеликі, то їх навіть можна обігнати по розмірах). В еволюційній історії є й карликові острівні слони, і колосальні гризуни, повідомляє «Компьюлента».
Кролик дрібний сучасний і кролик великий викопний (реконструкція авторів дослідження)