Кріоконсервація тіла: чи зможе 14-літня дівчинка повернутись у реальне життя?
Велику Британію сколихнула подія, повязана із замороженням тіла 14-літньої дівчинки, хворої на рак.
У Великій Британії жваво обговорюють тему кріогенної консервації тіла. Вона сколихнула науковий та медичний простір після того, як невиліковно хворій на рак 14-річній британській дівчині вдалося домогтися у суді права на замороження свого тіла після смерті з метою його можливого повернення до життя у майбутньому за умови винайдення ефективного лікування недуги.
Ім‘я юної британки, згідно з її волею, не розголошується.
“Їй було 14. Її переповнювало бажання жити. Вона була розумною, гарно висловлювала свої думки. Вона була впевненою у собі, досконало знала той процес, якого прагнула. Їй вдалося переконати мене, а також суд у своїй здатності й спроможності ухвалювати такі рішення”, - каже адвокат померлої дівчини Зое Флітвуд.
Мати 14-річної британки підтримала її рішення. Натомість батько виступив проти. Тому справу довелося розглядати суду.
Нині медики і науковці сперечаються щодо етичного й морального боку кріоконсервації померлих.
“Нікому з нас невідомо, що станеться з цією дівчиною за 100 років. І я маю на увазі не лише кріоконсервацію, але і те, чи буде можливо повернути її до життя. Це — з галузі наукової фантастики. Гадаю, що невиправдані надії можуть стати набагато більшим ударом для її мами, якій у жалобі буде важко прийняти їх”, - коментує подію доктор Еллі Кеннон.
Дівчина померла 17 жовтня, за тиждень її тіло переправили до Інституту кріоконсервації у Мічигані, створеному Робертом Еттінґером. Його останки після смерті 5 років тому також заморозили.
У наш час технології для успішного розморожування людей і повернення їх до життя ще не створені.