Американські вчені написали алгоритм для виявлення суїцидальних нахилів
Розроблений обчислювальний метод відкриває нові можливості в галузі запобігання самогубств.
Вчені з Університету Цинциннаті, Університету Колорадо в Денвері, Університету Південної Каліфорнії та Університету Прінстона розробили машинний алгоритм, який з точністю 93% може визначити схильність до суїциду у пацієнта, повідомляє Quibbll.
У дослідженні, яке тривало з жовтня 2013 до березня 2015 року, взяли участь 379 осіб.
Їх розділили на три групи: пацієнтів із суїцидальними нахилами, пацієнтів із психічними захворюваннями (але без суїцидальних нахилів) і контрольну групу. З кожним учасником дослідники провели напівструктуроване інтерв'ю, під час якого задавали йому питання про його емоційний стані, наприклад «Чи є у Вас надія?» Або «чи сердиті Ви?».
Автори аналізували не тільки зміст відповідей, але й невербальну поведінку учасника. Всі отримані дані вони завантажували для обробки в машинний алгоритм, який зміг вирахувати пацієнтів з суїцидальними нахилами з точністю 93%.
Результати цього дослідження опублікував журнал Suicide and Life-Threatening Behavior.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, понад 80 тисяч осіб щорічно здійснюють самогубство, і ще більше роблять невдалі спроби. Найчастіше це люди віком від 15 до 29 років.
«Розроблений обчислювальний метод відкриває нові можливості в галузі запобігання самогубств», — говорить автор дослідження Джон Пістіан.
Він вважає, що цей алгоритм зможуть використовувати фахівці в школах, притулках, молодіжних клубах, поліції, а також медичних центрах, які допомагають людям з суїцидальними нахилами.