Американські вчені виявили надмасивну чорну діру, яка в 17 мільярдів разів важча за Сонце
Об’єкт знайшли у «малонаселеній» частині Всесвіту.
В середу, 6 квітня, NASA повідомило, що його вчені виявили надмасивну чорну діру, маса якої в 17 мільярдів разів перевищує масу Сонця, передає агентство FlashNord.
Інтерес у відкритті представляє не тільки майже рекордний, за зауваженням фахівців, розмір чорної діри, але, головне, її розташування в центрі еліптичної галактики NGC 1600, яка знаходиться в «малонаселеній» частини всесвіту за 200 мільйонів світлових років від Землі.
«Знайти гігантську чорну діру в масивної галактиці в «густонаселеному» просторі цілком очікувано, це все одно що побачити хмарочоси на Манхеттені, але набагато менш ймовірно виявити їх у маленьких містечках», — розповіла провідний дослідник з університету Берклі в Каліфорнії Чунпей Ма.
У результаті проведеного аналізу вчені також переконалися, що ця чорна діра в 10 разів масивніша, ніж вони припускали в своїх розрахунках, заснованих на розмірі галактики, в якій вона розташована. «Виявилося, що така кореляція (залежність розміру чорної діри від розміру галактики — ред.) не дуже працює для надмасивних чорних дір», — сказала вчений.
Учені припускають, що гігантська чорна діра утворилася в результаті злиття двох чорних дір в ході взаємодії та злиття галактик. Її подальше зростання відбувався за рахунок поглинання газу, утвореного в результаті зіткнення галактик.
До теперішнього часу подібні надмасивні чорні діри (близько 10 мільярдів мас Сонця) вдавалося виявити лише в центрі дуже великих галактик, розташованих в «густонаселених» галактиками районах всесвіту. За оцінкою NASA, відкриття «може свідчити про те, що подібні величезні об’єкти у Всесвіті не так рідкісні, як уявлялося раніше». Результати дослідження, заснованого на інформації, отриманій за допомогою космічного телескопа «Хаббл» і обсерваторії «Джеміні», будуть опубліковані в журналі Nature.