Науковці вперше виростили повноцінні людські легені
Вчені домоглися такого результату, використовуючи частини легенів двох загиблих дітей.
Американські вчені здійснили прорив у медицині, який одного разу може призвести до революції у трансплантології органів.
Вперше в історії людства у науковій лабораторії були вирощені людські легені, передає «Кореспондент».
Вперше вчені розробили технологію вирощування легенів у 2010 році. З тих пір вона тестувалася на легенях щурів та свиней. Лише після досліджень із тваринами вчені перейшли до легенів людини.
Учені, що працюють на медичному факультеті Техаського університету у Галвестоні, домоглися такого результату, використовуючи частини легенів двох загиблих дітей.
З однієї пари легенів дослідники зробили «основу» зі сполучної тканини, основними компонентами якої є колаген та еластин. До цієї конструкції був прикріплений клітинний матеріал іншої пари легенів. Потім даний зразок був опущений у спеціальну камеру, наповнену живильною рідиною.
Через чотири тижні команда експериментаторів отримала повноцінні людські легені. Вчені стверджують, що можуть повторити свій експеримент, використовуючи легені інших людей.
«Нам знадобився рік для того, щоб переконатися, що ми впоралися із поставленим завданням. Не можна розповідати всьому світові про щось дивовижне, якщо ти не довів це сам собі», — заявила одна з дослідників, доктор Джоан Ніколс.
Вона додала, що хоча її колеги раді цьому відкриттю, їм знадобиться мінімум 12 років, перш ніж трансплантація вирощених у лабораторії легенів стане реальністю.