Німецькі вчені вважають, що через фільтрацію в пиві зростає рівень миш’яку
Учені Мюнхенського технічного університету виявили у деяких сортах пива вітчизняного виробництва підвищену кількість миш’яку - у 2,4 разу більшу, ніж допускається нормами, розробленими ВООЗ.
Учені Мюнхенського технічного університету виявили у деяких сортах пива вітчизняного виробництва підвищену кількість миш'яку - у 2,4 разу більшу, ніж допускається нормами, розробленими ВООЗ.
У рамках моніторингу якості пива німецькі вчені відібрали 140 зразків виробленого в Німеччині пива. Напій вивчали на предмет присутності важких металів, пестицидів, токсинів та інших забруднюючих речовин, пише Кореспондент з посиланням на Medportal.
У низці зразків дослідники виявили підвищену кількість миш'яку - 24 мікрограми на літр, тоді як гранично допустима концентрація миш'яку у воді, відповідно до рекомендацій ВООЗ, становить 10 мікрограмів на один літр.
"Це було для нас загадкою. Внаслідок чого на присутність миш'яку ми перевірили все, включаючи солод і хміль, що використовується у пивоварінні", - пояснив керівник дослідження Мехмет Колхан.
Колхан та його колеги з'ясували, що надмірну кількість миш'яку напою "подарував" кізельгур, або діатоміт, широко використовуваний у пивоварінні для фільтрації. Кізельгур є осадовою гірською породою, яка переважно складається із залишків діатомових водоростей. Він застосовується у пивоварінні для відділення дріжджів і солоду, внаслідок фільтрації пиво стає кришталево прозорим.
"Ми припустили, що кизельгур може бути істотним джерелом забруднення пива миш'яком. Ця гіпотеза підтвердилася після аналізу зразків матеріалу - з'ясувалося, що деякі з них вивільняють миш'як", - пояснив Колхан.
За його словами, кінцева кількість миш'яку у пиві через використання діатаміту зросла незначно: люди, які вживали напій, не захворіють. "У цьому випадку навіть отруєння алкоголем набагато більш імовірне, ніж отруєння миш'яком", - вважає вчений.
Однак дослідники вважали своїм обов'язком попередити всіх виробників, що використовують кизельгур, і закликали їх бути обережнішими. Щоб уникнути підвищеного вмісту миш'яку у своїх продуктах, вчені попросили їх або замінити діатоміт на його аналог, або промити водою перед використанням - це допоможе видалити зайву кількість миш'яку.