МОЗ: Грип та ГРВІ змінюють географію активності в регіонах України

МОЗ: Грип та ГРВІ змінюють географію активності в регіонах України

У західних областях України, що мали на початку епідсезону низький рівень захворюваності – Львівська, Закарпатська, Волинська – фіксуються ускладнення.

Джерело: Відомості

Станом на 1 лютого 2016 року в семи областях спостерігається зниження рівня захворюваності на грип та ГРВІ.Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров`я України Ігор Перегінець на брифінгу 2 лютого. Водночас, за його словами, в 11 областях України епідемічний поріг перевищує 50% .

«На сьогодні суттєво змінилася географія захворюваності на грип та ГРВІ. Зокрема, зниження рівня захворюваності спостерігається в Донецькій, Луганській, Полтавській, Рівненській областях. Натомість в західних областях України, що мали на початку епідсезону низький рівень захворюваності – Львівська, Закарпатська, Волинська – ми фіксуємо ускладнення», - зазначив Ігор Перегінець.

Заступник Міністра охорони здоров`я України нагадав, що з початку епідсезону від грипу були вакциновані в Україні лише 125 тис. осіб, що становить 0,3 % від загальної кількості населення. Водночас, в Україні нараховується 9 млн. осіб, які підпадають під визначення «група ризику», тобто потребують обов`язкового щеплення від грипу. Нагадаємо, вакцинація проти грипу здійснюється за кошти місцевих бюджетів.

«В кожному регіоні темпи розвитку епідситуації різні, що залежить від різних вихідних даних: густоти населення, контингенту, наявності груп ризику, забезпечення лікувальною мережею. Відтак місцева влада виділяє кошти з бюджету відповідно до потреби свого регіону. МОЗ України, в свою чергу, веде переговори про надання гуманітарної допомоги у кількості 20 тис. доз вакцин проти грипу», - додав Ігор Перегінець.

Керівник ДЗ «Український центр із контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Любов Некрасова під час виступу повідомила про зростання активності грипу в Європейському регіоні. На сьогодні вже 29 країн оголосили про погіршення епідситуації щодо грипу та ГРВІ.

Любов Некрасова також вкотре наголосила на необхідності звернення за медичною допомогою при перших симптомах хвороби. «В Україні сьогодні на перший-третій день захворюваності до лікарів звертаються 36 % осіб, на четвертий-пятий – 25 %, на шостий і більше — майже 40 %. «Серед тих, кого не вдалося врятувати через пізнє звернення до лікарів більшість осіб, які належать до груп ризику: ожиріння – 16 %, серцево-судинна патологія – 41 % від всіх померлих, легенева патологія – 12 %, паталогія нирок – 6 %», - додала вона.

З початку епідсезону навчання припинялося в 14 тис. навчальних закладах по всій країні, що становить 70 % від загальної кількості, - повідомив під час брифінгу т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас.

«Сьогодні в понад 4 тис. закладах навчальний процес відновлено, у зв`язку з суттєвим зниженням захворюваності в дитячих колективах. В деяких регіонах з місцевих бюджетів виділено кошти на профілактику і лікування хворих на грип, індивідуального захисту медиків, проведення відповідних заходів, придбання профілактичних і лікувальних засобів. Найбільшу суму на протидію грипу виділено в Києві – 20 млн. грн. Ухвалені рішення про розподілення додаткових сум у відповідь на епідемію також у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Сумській, Харківській областях», - зазначив Святослав Протас.

Loading...