При підозрі на грип потрібно негайно звертатися до лікаря, - Держсанепідслужба

При підозрі на грип потрібно негайно звертатися до лікаря, - Держсанепідслужба

На цьому наголошувалося під час брифінгу в Будинку Уряду на тему "Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ: оперативна інформація".

Джерело: Відомості

При підозрі на грип потрібно негайно звертатися за допомогою до лікаря, адже тільки фахівець може поставити клінічний діагноз та призначити лікування. На цьому наголошувалося під час брифінгу в Будинку Уряду на тему  "Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ: оперативна інформація",  в якому взяли участь  т.в.о. Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас, головний позаштатний епідеміолог МОЗ України, професор, д.мед.н. Ірина Колеснікова, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України, професор, д. мед. н. ОльгаГолубовська.

Епідемічна ситуація з грипом ускладнилася та вимагає відповідального ставлення кожного до свого здоров‘я.

«Лікувати завжди дорожче й складніше, а запобігти – дешевше і легше», - наголосив Святослав Протас, додавши, що немає уніфікованого лікування чи методів убезпечення, це повинен бути комплексний підхід.

Ірина Колеснікова  зазначила, що наразі люди стали більш відповідально ставитися до профілактики, а карантинні заходи, зокрема в навчальних закладах, унеможливлять поширення вірусу через контакти у великих групах людей.

Неприпустимим є самолікування, адже деякі традиційні жарознижуючі ліки, які використовуються при звичайних застудах, протипоказані при грипі. До того ж важливо не втратити час – найбільш ефективне специфічне лікування, призначене лікарем, упродовж перших 48 годин захворювання. Потім дія таких препаратів знижується. В разі гострого перебігу захворювання проводиться госпіталізація. Препарати, які застосовуються при грипі, на сьогодні є в медичних закладах.

«Потрібно йти не в аптеку, а в лікувальний заклад», - наголосив Святослав Протас.

А от безконтрольний прийом специфічних ліків з профілактичною метою, без призначення лікаря, може лише зашкодити, адже виникає резистентність.

Зазначалося, що цьогорічний штам грипу в значній мірі вражає працездатну частину населення. Хвороба розвивається дуже швидко – упродовж кількох годин піднімається висока температура, що супроводжується важким інтоксикаційним синдромом. Такими ж темпами прогресує пневмонія, яка розвивається на фоні грипу та може становити загрозу життю.

«При симптомах грипу потрібно негайно звертатися до лікаря», - підкреслила Ольга Голубовська. Вона зазначила, що практично всі, хто помер цього року від грипу, пізно звернулися за медичною допомогою, коли вже відбулися незворотні процеси в організмі й врятувати життя було неможливо.

Як наголосила Ольга Голубовська, найкращий спосіб профілактики – імунізація населення. Однак цей показник дуже низький – 0,3%, серед груп ризику -20%. За словами медиків, саме щеплення проти грипу допоможе уберегтися від гострої форми захворювання.

У разі ж появи перших симптомів хвороби потрібно одягнути маску, аби не заражати оточуючих, та звернутися до лікаря.

«Відповідальність пацієнтів – вчасно звернутися до лікаря, відповідальність лікаря -  призначити лікування», - наголосила Ольга Голубовська.

Loading...