Вчені розробили датчик для вимірювання газів усередині кишечника

Вчені розробили датчик для вимірювання газів усередині кишечника

В Університеті Австралії успішно провели перші в історії випробування смарт-капсули всередині кишечника.

Джерело: Відомості

Пристрій розроблений спеціально для вивчення і вимірювання газів усередині органу. Вчені та лікарі навперебій стверджують, що від вмісту кишечника залежить вірогідність появи захворювань самих різних форм, від синдрому роздратованого кишечника до найнебезпечнішого раку товстої кишки.

Незалежно від того, наскільки важливим є цей показник, вчені тільки недавно стали обговорювати цю тему і приходити до її розуміння, власне саме для цього і розроблений цей датчик.

Щоб поліпшити розуміння, дослідницька група розробляє невелику капсулу здатну оцінити рівень газів у кишечнику. Вона складається з датчика газу, батареї, бездротового передавача і мікропроцесора. Проходячи через органи травлення датчики передають інформацію про рівень газів на підключений до капсулі смартфон.

Пристрій з'явився ще в березні минулого року, але з тих пір він пройшов масу тестів на свинях. Всього було дві групи вимірюваних, першу годували їжею з високим рівнем клітковини, другу, навпаки, з низьким.

Результати дослідження вже змогли частково сформувати розуміння впливу клітковини на кишечник, наприклад, високий вміст клітковини виробляє чверть водню, а з низьким немає, також високий вміст гарантовано збільшує рівень метану і призводить до хворобливих утримування газу. Виявляється, що частини негативних змін можна уникнути просто споживаючи трохи менше клітковини.

Враховуючи той факт, що подібне дослідження проведено вперше і вже дало більші результати, смарт-капсула має велике майбутнє і зможе вплинути з позитивного боку на лікування хвороб ШКТ.

«Ми сподіваємося, що ця технологія в майбутньому дозволить дослідникам складати персоналізовані дієти під кожну особливість людського організму і проблему кишечника» - сказав дослідник Куроша Калантар, пише fainaidea.

Loading...