Експорт української курятини у ЄС опинився під загрозою зриву

Експорт української курятини у ЄС опинився під загрозою зриву

Експорт українського м’яса птиці у Європейський Союз може не розпочатися через невідповідність вітчизняних стандартів на цю продукцію міжнародним нормам.

Джерело: Відомості

Експорт українського м’яса птиці у Європейський Союз може не розпочатися через невідповідність вітчизняних стандартів на цю продукцію міжнародним нормам. Про це зазначають експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та «Союзу птахівників України», повідомили у прес-службі УКАБ.

«Довгоочікуваний ринок ЄС для українських птахівників може так і не відкритись, навіть попри досягнуті домовленості із Євросоюзом. На заваді може стати вітчизняний ДСТУ «М’ясо птиці. Загальні технічні умови», зокрема невідповідність деяких його норм міжнародним стандартам», — йдеться у повідомленні.

За словами президента УКАБ, згідно з Регламентом Комісії (ЄС) передбачені норми визначення масової частки вологи в залежності від способів охолодження м’яса птиці. На введені в проект ДСТУ саме цих норм закономірно наполягали фахівці і керівники підприємств галузі. Це дозволило б гармонізувати вітчизняний ДСТУ з нормами Регламенту ЄС та використовувати зареєстровані та апробовані в країнах ЄС методики визначення вмісту води в тушках птиці після розморожування».

Однак розробниками стандарту зазначена норма не була врахована – безпідставно, але свідомо і упереджено, натомість було запропоновано власний підхід до встановлення показника масової частки вологи, що виділяється під час розморожування м’яса птиці (як правило на експорт постачається заморожене м’ясо птиці).

За словами голови Ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександра Бакуменка, у такій суб’єктивно-спотвореній, не гармонізованій з нормами європейського регламенту редакції проект ДСТУ не повинен стати діючим нормативним актом.

«І розробники, і замовники проекту будуть зі сторони спостерігати, як і підприємства-виробники, і держава втрачають мільйонні надходження від штучно заблокованих експортних можливостей підприємств галузі птахівництва», — наголосив фахівець.

Тому Український клуб аграрного бізнесу та Союз Птахівників України звернулися з листом до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням доручити відповідним міністерствам і відомствам розглянути остаточну редакцію проекту ДСТУ в Міністерстві аграрної політики та продовольства чи в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі за участю фахівців підприємств і асоціацій та врахувати у даному проекті технологічні параметри діючого Регламенту Комісії (ЄС).

Нагадаємо, що Україна отримала право поставляти продукцію птахівництва в ЄС після позитивного для країни рішення, яке прийнято 4 грудня постійним комітетом з питань харчування та здоров’я тварин — Генерального директорату Європейської Комісії САНКО.

Наступним кроком України буде поглиблена оцінка її Держфітослужбою всіх потенційних постачальників, після чого цим підприємствам буде присвоєно єврономер, який дозволить почати експорт.

Згідно з прогнозом міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, експорт української продукції птахівництва до країн ЄС може початися вже в квітні 2013 року.

Loading...