У планах українського уряду - за 5 років наростити власний видобуток газу на 7 млрд куб. м
Про це Володимир Гройсман розповів журналістам під час робочої поїздки до Харківської області.
Уряд зупинив процес знищення газовидобувної галузі та докладає зусиль для того, щоби за 5 років наростити власний видобуток на 7 млрд куб. м газу, що забезпечить енергонезалежність, конкурентністьдержави та її національну безпеку. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час спілкування із журналістами на ГПУ "Шебелинкагазвидобування" у рамках робочої поїздки до Харківської області у п'ятницю.
"Багато десятиріч, особливо з 2007, 2008, 2009, 2010 рік по 2013 рік, ПАТ Укргазвидобування - державне підприємство, яке має видобувати державний газ, створювати енергонезалежність нашої країни, було на межі знищення. Ми цей процес зупинили", - заявив Володимир Гройсман.
Зокрема, Уряд розпочав видачу дозволів на розвідку – цього року їх видано 14-ть проти одного дозволу за попередні 7 років. Також сьогодні розпочато розробку верхнього горизонту Шебелинськогогазового родовища. Фахівці оптимістично оцінюють обсяги запасів газу на цьому родовищі, зауважив Володимир Гройсман.
"Наше завдання - на 7 млрд куб. м газу за 5 років наростити власний видобуток. Не платити кошти, валюту для того, щоб імпортувати, а ми маємо виробляти власний український газ, і цей газ має бути нашим. Це значно зміцнить наші позиції щодо енергонезалежності і національної безпеки і зробить нас конкурентними, і головне, що ми зможемо тоді достатньо якісно проходити опалювальні сезони", - зазначив він.
"Ми будемо підтримувати далі цей рух. Ми будемо все робити для того, щоб підтримувати добичу українського газу і стверджуватися нашу незалежність", - запевнив Прем’єр-міністр.
Голова Уряду зауважив, що нафтогазовий сектор був традиційно корупційним. Зараз Уряд наводить порядок щодо ліквідації будь-яких корупційних схем, докладає зусиль для збільшення власного видобування українського газу та забезпечує публічність цього процесу.
За його словами, такі дії подобаються не усім: "Звісно, що ті, хто заробляли на цьому сотні мільйонів доларів і мільярди, я би сказав, вони цим не задоволені. І тому ми будемо мати багато розмов навколо цього".