Словаччина готова сприяти реверсу максимальних обємів газу до України
Про це домовилися премєри України та Словаччини під час Економічного форуму у м. Криниця-Здруй у вівторок.
Урядовий портал Головна Новини Уряду Словацька Республіка готова надати сприяння в реверсі максимальних об'ємів газу до України - домовленість прем'єр-міністрів
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся із Прем’єр-міністром Словаччини РобертомФіцом у рамках робочого візиту до Польщі для участі у роботі 26-го Економічного форуму у м. Криниця-Здруйу вівторок.
"Ми абсолютно зацікавлені у збільшенні співробітництва, зокрема в енергетичній сфері, у транзиті газу, видобутку газу", - наголосив Володимир Гройсман.
Голова Уряду окреслив головні пріоритети поглиблення співпраці із Словаччиною, серед яких розвиток спільних інфраструктурних проектів, реформа української митниці, зокрема формування спільних баз даних, розвиток проектів щодо перетину кордону, а також залучення словацького бізнесу в Україну.
У свою чергу Прем’єр-міністр Роберт Фіцо запевнив у готовності Уряду Словаччини надати сприяння в реверсі максимальних об'ємів газу до України.
Обговорюючи тематику взаємодії країн в енергетичній сфері, було отримано готовність Прем’єр-міністра Роберта Фіца також надати максимальне сприяння у транспортуванні каспійської нафти через територію Словаччини та України до Чеського нафтопереробного заводу у м. Кралупи.
В рамках Саміту ЄС у Братиславі Прем’єр-міністр Словацької Республіки запевнив в тому, що у центрі уваги засідання будуть питання відносин Україна-ЄС, зокрема щодо якнайшвидшого урегулювання питань, пов'язаних із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для України та завершення ратифікації Угоди про асоціацію.
Прем’єр-міністр Роберт Фіцо запросив Володимира Гройсмана відвідати Словацьку Республіку, зокрема у період головування Словаччини у Раді ЄС. Голова Уряду прийняв зазначене запрошення.
У центрі уваги переговорів також була тематика активізації торговельно-економічного співробітництва країн. Сторони домовилися відновити роботу Міжурядової Українсько-словацької комісії з економічного, промислового і науково-технічного співробітництва та провести її засідання вже ближчим часом в Україні.