Скільки коштує утримання президента

Скільки коштує утримання президента

У минулому році "президентська" сума у 1,5 разу перевищила держвидатки на протезування, забезпечення житлом, психологічну реабілітацію і санаторно-курортне лікування учасників АТО.

Джерело: Відомості

У 2014 році витрати бюджету на матеріально-технічне, соціально-побутове забезпечення діяльності президента, його адміністрації та РНБО нова влада вирішила скоротити. Не набагато, всього на 3% в порівнянні з тим, що витрачало Держуправління при Вікторові Януковичу. Профінансовано було понад 287 млн ​​грн витрат.

Протягом останніх двох років бюджетні витрати знову почали зростати. Наприклад, за підсумками минулого року "президентська" сума більш, ніж в 1,5 разу перевищила держвидатки на протезування, забезпечення житлом, психологічну реабілітацію і санаторно-курортне лікування учасників АТО і склала 438,1 млн гривень.

У розпорядженні РБК-Україна опинився звіт Мінфіну про виконання бюджету в 2015 році, який уряд затвердив на своєму плановому засіданні в середу 23 березня, але так і не передав до Верховної Ради. Доходи скарбниці в минулому році склали 534,7 млрд гривень, витрати - 577 млрд гривень.

За словами міністра фінансів, Наталії Яресько політика фіскальної консолідації, тобто, реалізація принципу "за коштами живемо" дозволила не просто виконати дохідну частину бюджету, а й скоротити дефіцит в 1,4 разу. У 2015 році показник склав 2,3% від ВВП або 45,2 млрд гривень.

На тлі бюджетного дефіциту витрати Держуправсправами (ДУС), який розподіляє державні гроші, в тому числі, на матеріально-технічне, соціально-побутове забезпечення діяльності президента Петра Порошенка, його адміністрації, РНБО, виглядають не такими вже критичними.

В цілому ДУС у 2015 році отримав майже 969 млн гривень, з яких трохи менше половини є "президентськими" витратами (438,1 млн гривень). Роком раніше відповідна стаття витрат становила 287,4 млн гривень (у цілому на ДУС - 904,9 млн гривень). Це незначно, всього на 3% менше, ніж витрачало Держуправсправами при президенті Вікторові Януковичу в 2013 році.

Загальний обсяг витрат на президента не можна порівнятися з сумами, які виділялися на фінансування протезування, забезпечення житлом, психологічної реабілітації та санаторно-курортне лікування учасників АТО. На вказані напрями витрачено 286,4 млн гривень. ДУС витратив в півтора разу більше. А, наприклад, витрати споживання в двох фронтових областях - Донецькій і Луганській - склали 254 млн гривень.

В середньому витрати на проведення одного офіційного заходу за участю президента обходяться в понад 23 тис гривень. Тільки за один раз за ці гроші можна б було профінансувати майже 22 мінімальні пенсії. А таких офіційних заходів у 2015 році Порошенко провів 332. За кордон з офіційним візитом Президент 27 разів літав. Кількість осіб, які беруть у цьому участь, становить майже 450, а витрати - 740 тис гривень.

Все так же українці продовжують оплачувати утримання держрезиденцій, адміністративних будівель, держоб'єктів і прилеглу до них територію. Наприклад, 1 кв м заміської держрезиденції "Пуща-Водиця" та держдачі "Конча-Заспа" в 2015 році обійшовся у 710,3 грн.

За ці гроші середньостатистичний киянин в супермаркеті міг би купити 118 кг картоплі, майже 60 л молока, 88 буханок хліба, 20 кг гречки і 13 тушок курки. Загальна площа держрезиденцій і держдач становить 4 тис кв. м, тобто з бюджету було виділено на цю статтю витрат 2,8 млн гривень. А це  більш 2 тис. мінімальних зарплат в Україні.

І це всього на 600 тис гривень менше, ніж було освоєно коштів, виділених з резервного фонду держбюджету на ліквідацію надзвичайної ситуації в Краматорську 10 лютого 2015 року, надання допомоги постраждалим і сім'ям загиблих (3,4 млн гривень).

Loading...