Національний банк України презентував пам’ятні монети «Щедрик»

Національний банк України презентував пам’ятні монети «Щедрик»

До 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича Національний банк України ввів в обіг дві пам’ятні монети номіналом 5 та 20 гривень

Джерело: Відомості

Сьогодні у Національному банку України відбулася презентація цих пам’ятних монет, уведених в обіг у новому 2016 році, повідомляє прес-служба НБУ. Участь у заході взяли представники Національного банку України та автори ескізів монет – Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук.

Монети «Щедрик» продовжують серію «Українська спадщина» та присвячені 100-річчю першого виконання твору українського композитора-новатора, майстра хорової мініатюри, автора близько двохсот обробок народних пісень Миколи Леонтовича – «Щедрик» хором Київського університету.

«Щедрик» – одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, над якою композитор працював майже все життя, відома не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою «колядка дзвонів» (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Срібна монета (з футляром) коштує 1 370 гривень, монета з нейзильберу – 38 гривень. Тираж монет – 3 000 та 50 000 відповідно.

На аверсі монети з нейзильберу на матовому тлі розміщено рельєфне зображення ластівки на фоні нотних рядків, на реверсі – групу колядників, які співають, один із них тримає різдвяну зірку, над якою написи – ЩЕДРИК, ЩЕДРИК, ЩЕДРІВОЧКА.

Срібна монета оздоблена блакитним дорогоцінним камінчиком (кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм) та різнокольоровим голографічним зображенням. На її аверсі у намистовому колі зображено різдвяну зірку, в центрі якої – колядники, між променями зірки – по три дзвоники. На реверсі монети розміщено композицію, поділену на дві частини стилізованим музичним рядком зі «Щедрик»: угорі портрет Миколи Леонтовича з диригентською паличкою в правій руці, на лівій руці композитора сидить ластівка, праворуч – напис МИКОЛА ЛЕОНТОВИЧ; ліворуч від портрета на тлі концентричних кіл, що символізують звучання музики, у центрі яких вставка з кубічного оксиду цирконію, напис ЩЕДРИК; унизу «колядка дзвонів» – на фоні кольорових голографічних кіл зображено дзвоники.

Loading...