Вирішальний для долі Євросоюзу референдум проходить сьогодні в Ірландії
На референдумі визначаються, чи ратифікувати Лісабонську угоду, що має стати Конституцією Євросоюзу. Торік у червні на подібному референдумі більше половини ірландців проголосували проти нового документа. Щоб він набув чинності, його мають підтримати всі 27 країн-членів ЄС.
На референдумі визначаються, чи ратифікувати Лісабонську угоду, що має стати Конституцією Євросоюзу.
Торік у червні на подібному референдумі більше половини ірландців проголосували проти нового документа. Щоб він набув чинності, його мають підтримати всі 27 країн-членів ЄС.
Нині у Німеччині та Чехії процес ратифікації на стадії завершення. Лідери Євросоюзу останніми тижнями агітували ірландців і обіцяли Дубліну політичні гарантії. Якщо Зелений Острів підтримає Лісабонську угоду, то від Ірландії не вимагатимуть легалізації абортів, скасування пільгового податкового режиму, відмови від воєнного нейтралітету та не позбавлять крісла в Єврокомісії.
У разі якщо ірландці знову проголосують проти угоди, то виникне так званий “процедурний вакуум” у функціонуванні євроінститутів. Це заблокує процес прийняття до ЄС нових членів.
