Високопоставлений німецький політик пропонує надати Баварії незалежність
Політик намагається довести, що найбільшій федеральній землі Німеччини - Баварії - необхідно оголосити про свою незалежність.
У Німеччині готується до публікації книга, автором якої є високопоставлений член правлячої коаліції від Християнсько-соціального союзу (ХСС) Вільфрід Шарнагль. Як повідомляє Muenchner Merkur, у своїй роботі політик намагається довести, що найбільшій федеральній землі Німеччини - Баварії - необхідно оголосити про свою незалежність.
В інтерв'ю виданню Шарнагль пояснив, що ідея, викладена в його книзі, є не стільки закликом до конкретних дій, скільки спробою "розбудити" баварський політичний істеблішмент. За словами автора, в даний момент федеральна земля знаходиться в залежності відразу від двох центрів - столиці Німеччини Берліна і центру Євросоюзу - Брюсселя.
Також Шарнагль згадав систему розподілу доходів між федеральними землями, в рамках якої Баварія змушена ділитися з менш успішними регіонами своїми податковими надходженнями. Як раніше повідомлялося, за підсумками 2011 року Мюнхен передав на ці цілі 3,66 мільярда євро, що склало близько половини всього фонду для бідних земель. У поточному році, як припускає політик, Баварія буде змушена віддати близько 3,4 мільярда євро.
Раніше інші баварські політики висловлювали невдоволення у зв'язку з необхідністю фінансувати відстаючі землі, запропонувавши реформувати систему перерозподілу фінансів.
Баварія зберігала незалежність до 1871 року, коли вона погодилася увійти до складу Північнонімецького союзу, перетвореного в Німецьку імперію.
