Новим прем’єр-міністром Греції стане фінансист

Новим прем’єр-міністром Греції стане фінансист

Новим прем’єр-міністром у коаліційному уряді Греції буде Лукас Пападімос, який у свій час керував грецьким ЦБ, а також був заступником голови Європейського Центробанку.

Джерело: Відомості

Новим прем’єр-міністром у коаліційному уряді Греції буде Лукас Пападімос, який у свій час керував грецьким ЦБ, а також був заступником голови Європейського Центробанку. Про це повідомило напівдержавне грецьке інформагентство ANA. Пападімос, на думку європейських чиновників, є одним із найвпливовіших греків, пише «Лента». Швидше за все, він залишиться прем’єром принаймні до дострокових виборів у Греції, які відбудуться 19 лютого 2012 року.

Раніше ANA повідомляло, що Пападімос удень, 10 листопада, прибув в особняк президента Греції Каролоса Папульяса, де й вибирався новий прем’єр.

Пошуки нового прем’єр-міністра в Греції почалися після того, як про свій намір покинути цей пост оголосив Георгіос Папандреу. Його дії останнім часом викликали невдоволення як у греків — за заходи, спрямовані на скорочення бюджетних витрат, — так і в європейців, які розкритикували Папандреу за намір провести референдум по питанню прийняття допомоги від ЄС в обмін на жорсткість бюджетної політики. При цьому Папандреу вирішив покинути свою посаду добровільно.

Папандреу оголосив, що йде з поста прем’єр-міністра 7 листопада. Ще через день подав у відставку уряд. З 9 листопада в Афінах проводилися переговори між опозицією й Каролосом Папульясом про те, хто ж стане новим прем’єром. Увечері 9 листопада повідомлялося, що перший раунд переговорів не приніс ніяких результатів.

Греція в останні місяці перебуває на грані банкрутства: її борг становить 350 мільярдів євро, а кредитний рейтинг вважається найнижчим у світі. При цьому в Греції триває спад ВВП, а уряд не може скоротити витрати таким чином, щоб одержати профіцит або хоча б мінімально дефіцитний бюджет. Євросоюз і МВФ погодилися виділити Греції фінансову допомогу й списати до половини боргів по облігаціях перед приватними фінансовими структурами, однак Папандреу оголосив, що прийняття допомоги повинне стати предметом референдуму. На початку листопада 2011 року він, втім, відмовився від своїх слів.

Лукас Пападімос очолював грецький ЦБ із 1994 по 2002 роки. Віце-президентом ЄЦБ він працював з 2002-го по 2010 рік.

Loading...