Каддафі сьогодні поховають у пустелі
Тіло Муаммара Каддафі, який правив Лівією 42 роки, буде поховано в пустелі сьогодні, 25 жовтня, повідомили представники Національної перехідної ради (НПР). Місце, де пройде церемонія, буде збережено в таємниці.
Тіло Муаммара Каддафі, який правив Лівією 42 роки, буде поховано в пустелі сьогодні, 25 жовтня, повідомили представники Національної перехідної ради (НПР). Місце, де пройде церемонія, буде збережено в таємниці, повідомляє «Лента».
Каддафі був убитий 20 жовтня в ході боїв за його рідне місто Сирт. Незабаром тіло полковника було доставлене в Місурату й виставлене на огляд у промисловому холодильнику в одному з магазинів міста. Там же було виставлене тіло одного із синів Каддафі.
Аж до 24 жовтня трупи полковника і його сина перебували в місті Місурата на загальному огляді, однак увечері в понеділок тіла відвезли в невідомому напрямку.
Відповідно до мусульманських звичаїв тіло полковника повинне було бути поховане протягом доби після смерті. Однак у керівництві Національної перехідної ради вчасно не домовилися про місце поховання.
Крім того, родичі полковника зверталися до влади із проханням віддати їм тіло для поховання в Сирті. Повідомлялося, що керівництво НПР погодилося передати тіло в Сирт. Втім, європейські ЗМІ стверджують, що труп Каддафі родина полковника не одержала.
Тіло Мутасіма, сина Каддафі, також буде поховано в пустелі.
Розслідування обставин загибелі Каддафі поки не проводилося. Існують версії, що лідер Джамахірії був застрелений кимось із повстанців при арешті.
23 жовтня влада Лівії відзначила день звільнення Лівії від влади Муаммара Каддафі. Як очікується, після оголошення про звільнення Лівія, яка офіційно іменується Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією, змінить назву.
НПР пообіцяла протягом восьми місяців провести в Лівії загальні вибори. Також НПР має намір у найкоротший термін сформувати в країні тимчасовий уряд.
