Туреччина почала масштабну операцію проти курдів: задіяно 10 тисяч військових

Турецька армія 20 жовтня почала масштабну операцію одночасно в п’яти районах Північного Іраку. За даними Генштабу країни, в ній беруть участь 22 батальйони.

Джерело: Відомості

Турецька армія 20 жовтня почала масштабну операцію одночасно в п'яти районах Північного Іраку. За даними Генштабу країни, в ній беруть участь 22 батальйони. В операції проти сеператистівіз Курдської робочої партії (КРП) Туреччина задіяла близько 10 тисяч військовослужбовців, пише «Лента».

Наземна операція була розпочата у відповідь на терористичну атаку курдських бойовиків в ніч на 19 жовтня. Бойовики Робочої партії Курдистану напали на декілька військових постів у прикордонній з Іраком провінції Хаккярі. Загинули 24 турецькі солдати, ще 18 дістали поранення.

У середу вранці в Північний Ірак увійшов батальйон спецназу турецької армії, який почав переслідування курдських бойовиків, заглибившись на три-чотири кілометри.

Авіація і артилерія збройних сил Туреччини, зі свого боку, завдала ударів по місцях базування сепаратистів.

У заяві турецького військового відомства йдеться, що широкомасштабна операція, розпочата як на території Туреччини, так і на півночі Іраку, проводиться за підтримки авіації і її метою є «пошук і ліквідація членів терористичної організації (РПК)».

Конфлікт Туреччини з Робочою партією Курдистану триває вже більше 25 років. Протистояння забрало більше 40 тисяч життів. РПК визнана терористичною організацією в ООН і Євросоюзі, куди Анкара домагається вступу в якості повноправного члена.

Основні табори курдських бойовиків розташовані на півночі Іраку.

Loading...