У цьому році Росія зможе транспортувати газ через «Північний потік»

У цьому році Росія зможе транспортувати газ через «Північний потік»

У середу, 4 травня, було завершено прокладання першої нитки газопроводу «Північний потік» по дну Балтійського моря. Про це йдеться в офіційному прес-релізі компанії Nord Stream AG, оператора проекту.

Джерело: Відомості

У середу, 4 травня, було завершено прокладання першої нитки газопроводу «Північний потік» по дну Балтійського моря. Про це йдеться в офіційному прес-релізі компанії Nord Stream AG, оператора проекту. В кінці року через «Північний потік» планують пустити перший газ до Німеччини в обхід України і Білорусі.

Останній відрізок труби був прокладений 4 травня на відстані 674 кілометрів від початкової точки газопроводу на російському березі, повідомляє «Лента». Перша труба гілки була покладена в квітні 2010 року.

Всі три секції першої гілки «Північного потоку» будуть з'єднані між собою влітку 2011 року, відзначається в повідомленні Nord Stream. Це відбудеться в двох точках: на глибині близько 80 метрів у Фінській затоці і біля узбережжя шведського острова Готланд на глибині близько 110 метрів.

Початок транспортування газу по прокладеній гілці «Північного потоку» заплановано на четвертий квартал 2011 року. У тому ж кварталі вся система цілком повинна буде пройти випробування до введення в експлуатацію. Загальна протяжність «Північного потоку» становитиме 1224 кілометри.

Після завершення другої нитки газопроводу по тому ж маршруту його потужність досягне 55 мільярдів кубометрів палива на рік. Пропускна спроможність першої нитки становитиме 27,5 мільярда кубометрів на рік.

«Північний потік», який зв'яже Росію і Німеччину через Балтику, як передбачається, може здешевити постачання російського газу в ЄС, оскільки газопровід не проходить по території країн-посередниць.

Loading...