Європі загрожує рекордна за 100 років посуха

Європі загрожує рекордна за 100 років посуха

Квітень у Європі виявився безпрецедентно спекотним місяцем, тому фахівці побоюються настання рекордної за сто років посухи. Через аномально спекотну для кінця квітня — початку травня погоду європейська влада була змушена ввести протипожежні заходи безпеки.

Джерело: Відомості

Квітень у Європі виявився безпрецедентно спекотним місяцем, тому фахівці побоюються настання рекордної за сто років посухи. Через аномально спекотну для кінця квітня — початку травня погоду європейська влада була змушена ввести протипожежні заходи безпеки. Так, за повідомленням «Франс прес», у Голландії була введена заборона на поїздки на барбекю на лоні природи, розпалювання будь-яких багать на природі й особливо в лісах, пише портал «Дело».

У Західній Європі неприродно суха й спекотна погода відзначалася не тільки в Голландії, але й у Швейцарії. В одному з кантонів влада навіть розпорядилася «перенаправляти» форель із однієї річки в іншу, побоюючись, що вона незабаром пересохне. Кліматолог однієї зі швейцарських лабораторій повідомив, що в нинішньому році може трапитися найстрашніша засуха після 1864 року, коли вперше стали вестися наукові спостереження за погодою.

У західній частині Швейцарії суха погода за останні 12 місяців нагадує дані спостережень 1884 і 1921 рр., коли країна страждала від засухи. У деяких кантонах заборонено розводити вогонь у безпосередній близькості від лісів.

В Англії також непокояться. Рівень опадів там був у межах 40% від норми. Якщо така погода збережеться, передбачається ввести обмеження на використання води.

У шести з десяти найбільших резервуарів Франції рівень води нижче норми.

У Західній Європі окремі фермери вже побоюються можливої нестачі цього року кормів, що може негативно позначитися на тваринництві. Однак у Брюсселі в штаб-квартирі ЄС повідомили, що в цілому в Європі озимина знаходиться у гарному стані.

Loading...