Лівійський уряд погодився провести демократичні вибори

Міністр закордонних справ Лівії Абдул Аті аль-Обейді в інтерв’ю декільком західним ЗМІ заявив, що його уряд готовий провести вибори.

Джерело: Відомості

Міністр закордонних справ Лівії Абдул Аті аль-Обейді в інтерв’ю декільком західним ЗМІ заявив, що його уряд готовий провести вибори.

За словами чиновника, режим не проти того, щоб за чесністю й справедливістю процесу голосування стежили міжнародні спостерігачі. При цьому він, однак, уточнив, що вибори можна буде провести через півроку після закінчення в країні збройного протистояння. До цього, сказав Обейді, країною може управляти перехідний уряд національної єдності, пише «Лента».

Міністр відзначив, що Тріполі виступає за всеохоплюючу дискусію про необхідні країні реформи, причому заборонених для обговорення тем не буде. Серед іншого можна буде поговорити й про майбутнє Муаммара Каддафі — «чи залишиться він виконувати ту роль, що й зараз, або відійде від справ».

Тон заяв Обейді відчутно відрізнявся від тону міркувань інших офіційних представників Тріполі. Зокрема, він сказав, що повстанці — теж лівійці, «наші брати», з якими можна сісти за стіл переговорів і знайти спільну мову. «Міжнародне співтовариство повинне дати нам можливість вирішити все самостійно», — додав міністр.

Раніше представники офіційної лівійської влади категорично відмовлялися від будь-яких переговорів з «пацюками, собаками й тарганами» — такі визначення повстанцям дав Муаммар Каддафі.

Нагадаємо, останнім часом ні опозиціонери, ні урядові війська не можуть досягти серйозних успіхів на полі бою. У цих умовах Франція й Великобританія оголосили про намір надати додаткову підтримку повстанцям — у Бенгазі направляться західні військові радники, які допоможуть опозиції сформувати власну армію замість розрізнених загонів, що діють без будь-якого командування.

Loading...