ЦВК офіційно оголосив Нурсултана Назарбаєва президентом Казахстану
Центрвиборчком Казахстану підвів остаточні підсумки дострокових президентських виборів, які відбулися 3 квітня, і оголосив: діючий президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв набрав 95,55% голосів виборців.
Центрвиборчком Казахстану підвів остаточні підсумки дострокових президентських виборів, які відбулися 3 квітня, і оголосив: діючий президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв набрав 95,55% голосів виборців. У зв’язку з цим ЦВК на засіданні в Астані прийняв сьогодні рішення вважати Назарбаєва вибраним президентом республіки.
Інавгурація Назарбаєва, який вчетверте переміг на виборах президента Казахстану, призначена на 8 квітня. У своєму зверненні після виборів сам Назарбаєв «від усього серця» подякував народу за надану довіру, повідомляє newsru.com.
Спостерігачі ОБСЄ заявили, що вибори в Казахстані не відповідали нормам демократії. Утім, на думку Парламентської асамблеї Ради Європи, вони, навпаки, відображають волю народу.
Аналітики переконані, що західні політики не будуть сильно критикувати Астану і сваритися з нею. Ще напередодні виборів в мережі з'явилися документи, які свідчать про те, що США не збираються псувати відносини з керівництвом країни, щоб не втратити вкладені в неї інвестиції.
Крім багаторічного казахстанського лідера Назарбаєва, на пост президента балотувалися комуніст Жамбіл Ахметбеков, лідер Партії патріотів сенатор Гані Касімов, еколог Мелс Елеусізов. «За Ахметбекова віддали голоси 1,36% виборців, за Елеусізова — 1,15%, за Касимова — 1,94%, за Назарбаєва — 95,55%», — повідомив ЦВК Куандик Турганкулов. За його словами, явка виборців склала 89,99%.
Представники опозиції брати участь у чинних виборах не побажали. Крім іншого опозиціонерів не влаштувало те, що вибори проводилися достроково, що залишало потенційним суперникам Назарбаєва мало часу на підготовку.
