В Японії стався новий вибух на атомній електростанції

На третьому реакторі атомної електростанції в японській Фукусімі стався вибух.

Джерело: Відомості

 

На третьому реакторі атомної електростанції в японській Фукусімі стався вибух. За даними влади, сам реактор уцілів, а ймовірність радіоактивного забруднення - невелика. Утім, мешканців навколишніх районів закликали не залишати приміщень повідомляє Бі-бі-сі.

Агенція з ядерної безпеки оцінила серйозність ситуації в Японії у 4 бали за 7-бальною шкалою. Внаслідок вибуху постраждали шестеро людей.

Подібний вибух на іншому реакторі стався тут у суботу.

Інженери в Японії працюють над тим, щоби відвернути ядерну катастрофу на електростанції, пошкодженій масштабним землетрусом, що трапився у п'ятницю.

Ще дві атомні електростанції, в Онагаві та Токаі, також мають проблеми, але, як повідомляють, менш серйозні.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан каже, що ситуація на АЕС у Фукусімі викликає серйозне занепокоєння. Глава уряду назвав нинішню ситуацію в країні найгіршою з часів Другої світової війни та закликав людей згуртуватися у подоланні наслідків землетрусу та цунамі.

Японські ЗМІ повідомляють, що в Міягі знайшли ще близько двох тисяч тіл. Таким чином кількість загиблих перевищила 3300. Як передають місцеві ЗМІ, очікують, що загальна кількість жертв може сягти десяти тисяч. У деяких регіонах країни бракує харчів, пального та питної води. Значна частина країни - без світла, в інших регіонах - електрику вмикають на короткий час.

Уряд радить людям не йти на роботу чи до школи в понеділок. Дуже обмежено працює транспорт.

Тисячі людей розміщені у притулках для біженців, не всюди є опалення.

Японське міністерство оборони повідомило про дивовижний порятунок 60-річного чоловіка, що вчепився за дах зруйнованого будинку і протримався так 2 доби. Чоловіка віднесло на 15 кілометрів від узбережжя. В нього був червоний одяг, яким він розмахував, щоби привернути увагу. Зрештою, його побачили на військовому кораблі і врятували.

Японський центробанк готується вкласти рекордні 180 млрд. доларів з резервного фонду у фінансову систему країни, щоби стабілізувати ситуацію. Фондові біржі різко обвалилися, коли відкрилися вперше після землетрусу. За перші двадцять хвилин торгів індекс Ніккей впав більш ніж на п'ять відсотків.

Loading...