Опубліковано любовну переписку Джуліана Ассанжа
Засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассанж виявився на місці чиновників, чиї секретні документи, у тому числі переписку, він пред’явив громадськості.
Засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассанж виявився на місці чиновників, чиї секретні документи, у тому числі переписку, він пред’явив громадськості. Оприлюднені фрагменти його особистої переписки. Правда, вона носить не діловий, а любовний характер. Витримки з листів опублікував сайт слухів Gawker.
Відео зі звільненням Ассанжа можна подивитися тут.
Судячи з електронних листів, які Ассанж направляв в 2004 році 19-літній студентці фізико-математичного факультету в Мельбурні, австралієць у буквальному значенні переслідував її, пише британська «The Daily Mail». Цим він займався за два роки до створення Wikileaks.
Ассанж, якому тоді було 33 роки, зустрів Елізабет (ім’я дівчини змінене) у барі під Мельбурном у квітні 2004 року. Вона погодилася познайомитися з довговолосим блондином помітно старшим за неї, оскільки він відрізнявся від інших відомих їй чоловіків. «Він видався тихим і нудним. Мені він не здався сексуальним, чи що... Але щось у ньому знайшлося, як не дивно, привабливе для 19- літньої дівчини», — зізналася вона.
Ассанж провів нову знайому до будинку, де вона жила з батьками, і зненацька поцілував її. Вона сказала: «Це було приємно. Його поведінка не була жахливою й він не намагався зробити нічого дивного». Джуліан і Елізабет обмінялися адресами електронної пошти, і незабаром дівчина одержала запрошення на побачення. Вона не пам’ятає, як відповіла, але пам’ятає, що йти на побачення не хотіла, оскільки не відчувала сильних почуттів до Джуліана.
Залицяння « інтернет-сталкера»: Ассанж загнав у дівчину глухий кут головоломкою
Наступного дня Джуліан подзвонив їй додому, хоча номера телефону вона не диктувала. Елізабет запитала Джуліана, звідки він довідався її телефон, і дуже розлютилася, коли він відмовився відповідати на це питання. Тому вона виявила до нього холодність, а Джуліан написав їй ще один лист, у якому дорікнув їй за брутальність. Через кілька днів він знову подзвонив. Цього разу Елиізабет, взявши трубку, видала себе за іншу дівчину. Ассанжу здалося, що та з ним фліртує.
Після того, як ще кілька листів не допомогли залицяльникові добитися відповідної уваги, Джуліан спробував зробити так, щоб Елізабет подзвонила йому сама. Для цього він з’ясував модель і номер її машини й зашифрував їх у головоломку. Розв’язання цієї загадки було його телефонним номером.
Але Елізабет написала йому лист, у якому пояснила, що не може йому подзвонити, оскільки їй не вдалося розгадати головоломку. Тому Джуліан вирішив, що продовжить дзвонити їй, а ввечері того ж дня запитав її в електронному листі, коли їй найбільше зручно буде з ним побачитися.
Зрештою Елізабет стала вимагати, щоб він більше не дзвонив їй додому. Тоді Джуліан запропонував їй спілкуватися з ним через його сайт (нині закритий). Зрештою він здався, написавши ще кілька вигадливих листів, і, очевидно, не одержавши на них відповіді.
Елізабет запевняє, що вона не відчувала ніякої загрози. «Я не думаю, що він погана людина. Він просто смішний хлопець», — сказала вона.
Стосунки Ассанжа з жінками з тих пір не стали проходити більш гладко. У Швеції, як відомо, його обвинувачують в одному епізоді зґвалтування й декількох епізодах інших, менш тяжких, насильницьких злочинів сексуального характеру. Відомо, що в Австралії в нього залишився 20-літній син, при цьому Ассанж-старший не був одруженим, і про матір його сина також немає даних.
Нагадаємо, у четвер Ассанж вийшов з лондонської в’язниці за рішенням суду, який звільнив його під заставу в 240 тисяч фунтів стерлінгів на час розгляду запиту про екстрадицію, що надійшов від шведської влади.
Ассанж заявив, що має намір довести свою невинність і спростувати підозри у вчиненні злочинів сексуального характеру. Він вважає, що висунуті проти нього обвинувачення мають політичне підґрунтя й пояснюються прагненням США зупинити публікацію секретної переписки Держдепартаменту, яка триває на сайті Wikileaks.
При цьому, на його думку, ця справа виявила кілька «тривожних аспектів». «Наприклад, що будь-яка людина в будь-якій європейській країні може бути екстрадована у будь-яку іншу європейську країну без надання яких-небудь доказів її вини», — сказав Ассанж.
