В світі з’явився новий вірус-мутант свинячого грипу

В світі з’явився новий вірус-мутант свинячого грипу

Тривожну інформацію поширила у вівторок Всесвітня організація охорони здоров’я. За її даними, у світі з’явився новий вірус грипу свинячого походження.

Джерело: Відомості

Тривожну інформацію поширила у вівторок Всесвітня організація охорони здоров’я. За її даними, у світі з’явився новий вірус грипу свинячого походження, передає NEWSru.com.

Вірус H3N2 виявлено у двох жителів США. Першою захворіла 7-місячна дитина зі штату Іллінойс. Другий випадок зафіксовано в Пенсильванії, де захворів 46-річний чоловік.

Лікарі відзначають, що новий грип є потрійним реасортантом — він складається аж із трьох вірусів, що циркулювали раніше, але відрізняється від них за генетичною структурою.

«Це мутація грипу свинячого походження. Він складається з трьох шматочків колишніх вірусів. Але він інший за генетичною структурою. Ми цю інформацію вивчаємо», — говорять експерти.

Раніше повідомлялося, що випадки захворювання «каліфорнійським» грипом А (H1N1) в інших країнах останнім часом свідчили про те, що він не змінив своїх властивостей, а вірус грипу А (H3N2) буде дещо зміненим, але не аж так, щоб це позначилося на кількості хворих і на клінічному перебігові захворювання.

Нагадаємо, МОЗ України очікує середній рівень захворюваності грипом і гострою респіраторною вірусною інфекцією під час сезонної епідемії грипу в 2010/2011. Експерти заявляють, що медики зробили висновки з торішньої епідемії, і до епідемії 2010 року підходять більш підготовленими, тому українці легше переживуть грип цьогоріч.

Проте ВООЗ прогнозує захворюваність до 3,5 млн. людей під час можливої сезонної епідемії грипу в Україні в 2010-2011 роках. Перші спалахи епідемії очікувалися ще в жовтні, а основна хвиля епідемії — в грудні-січні.
 

Loading...