Росія врегулювала всі питання щодо вступу до СОТ
Росія й США врегулювали всі питання щодо вступу російської сторони у Світову організацію торгівлі. Таку заяву зробив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, виступаючи на VII щорічному форумі в Ялті.
Росія й США врегулювали всі питання щодо вступу російської сторони у Світову організацію торгівлі. Таку заяву зробив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, виступаючи на VII щорічному форумі в Ялті.
За словами Кудріна, президенти обох країн повинні були у вересні завершити переговори й «розшивку вузьких місць» у відносинах Росії й США. «Учора нам це вдалося зробити», — підсумував Кудрін. Він додав, що тепер «головне навантаження й завершення роботи переноситься в робочу групу в Женеві».
Кілька днів назад стало відомо, що російська сторона різко прискорила переговори про приєднання до СОТ. Як повідомлялося в російських ЗМІ, у травні президент країни Дмитро Медведєв відзначив, що країні «набридло вже перебувати в передбаннику, намагатися вступити в цю організацію», а в серпні дав доручення уряду країни завершити переговори по СОТ до кінця вересня.
27 вересня представники Мінсільгоспу Росії дали гарантії США й ще 19 державам, що РФ відповідно до регламенту організації скоротить підтримку агропромислового комплексу. Крім того, у частині відсутності експортних субсидій Росія вже відповідає вимогам СОТ.
Переговори зі США були однією з останніх перешкод для Росії на шляху вступу в СОТ. У березні поточного року прем’єр-міністр Росії Володимир Путін на зустрічі з держсекретарем США Хілларі Клінтон говорив, що для приєднання країни до організації їй залишилося вирішити три «несуттєві» питання. Однак що це за питання, Путін не уточнив. У той же час Клінтон відзначила, що США як і раніше підтримують вступ Росії в СОТ.
Росія безуспішно намагається стати членом СОТ із середини 1990-х років. Останні кілька років неодноразово повідомлялося, що російська сторона наблизилася до підписання фінальних домовленостей з організацією, однак ця інформація жодного разу не підтверджувалася.
Вітчизняні прихильники вступу Росії в СОТ вважають, що членство в організації дозволить країні щорічно додавати до ВВП один відсоток. Противники приєднання країни до СОТ побоюються, що росіяни почнуть віддавати перевагу імпортним товарам, а не російським, оскільки правила СОТ припускають максимальну свободу торгівлі.
