Польоти над Європою визнали безпечними
Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) офіційно оголосила безпечним здійснення польотів над Європою. Про це 20 квітня повідомляє Reuters.
Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) офіційно оголосила безпечним здійснення польотів над Європою. Про це 20 квітня повідомляє Reuters.
За словами президента організації Роберто Кобеха Гонсалеса, частково цей факт доводить те, що в даний час ряд країн вже ухвалив рішення про відновлення польотів над їхньою територією. У випадку, якщо б у урядів цих країн залишалися сумніви з приводу безпеки перельотів, їх повітряний простір залишався б закритим. Гонсалес також зазначив, що на сьогоднішній день рівень ризику при здійсненні перельотів гранично низький.
Раніше, 20 квітня, о 22:00 за місцевим часом заборони на польоти над своєю територією зняла Великобританія. До цього для перельотів було вже відкрито повітряний простір над Шотландією і деякими північними районами Англії.
Крім того, у вівторок стало відомо про те, що влада Норвегії зняла обмеження на всі перельоти як мінімум, до 21 квітня 6:00 ранку. Рішення відкрити свій повітряний простір до середи було також прийнято і в Польщі.
Рішення про припинення всіх польотів над територією Європи було прийнято 15 квітня. Воно було пов'язано з тим, що за деякими даними, попадання вулканічного попелу, що знаходиться в атмосфері, в двигуни літака здатне привести до їх зупинки. Через це по всьому світу було скасовано понад 63 тисяч рейсів, закрито більше 300 аеропортів, а жертвами перебоїв в авіасполученні стали близько 7 мільйонів чоловік.
Виверження вулкана Ейяфьятлайокудль, попіл від якого викликав перебої з авіаперельотами в Європі, почалося 21 березня 2010 року. 20 квітня з'явилися прогнози, що до кінця поточного тижня хмара попелу має розсіятися завдяки зниженню атмосферного тиску і випадання опадів, які допоможуть очистити повітря в низьких шарах атмосфери.
Тим часом, у понеділок з'явилася інформація про те, що з боку Ісландії на Великобританію рухається нова хмара попелу, проте інформації про те, як цей факт може вплинути на європейське авіасполучення поки не надходило.
