Помер винахідник фотоспалаху та пластмасових дюбелів
Винахідник першої лампової спалаху для фотоапаратів, дитячого конструктора, пластмасових дюбелів і ще більше тисячі новаторських проектів Артур Фішер пішов з життя у віці 96 років.
Як повідомляє агентство «Азертадж», німецький вчений помер 27 січня в Вальдахтале в горах Шварцвальда, проте про його смерть стало відомо тільки через кілька днів.
Його називали «королем патентів», оскільки за життя він запатентував 1100 винаходів — рекордну серед сучасників кількість.
Ідея першого лампового спалаху прийшла винахідникові в голову в 1948 році, коли потрібно було сфотографувати його новонароджену дочку. Винахід, що реалізує синхронізацію контакту спалаху із затвором фотоапарата, незабаром зацікавив фірму AGFA.
У 1958 році він винайшов нейлонові гільзи під розпірне різьбове кріплення, — пластмасові дюбелі, що прославили його на весь світ. Революційним був сам матеріал, оскільки раніше дюбелі виготовлялися з конопляного шпагату та клею, або з дерева.
До кінця своїх днів Фішер продовжував займатися улюбленою справою і втілював ідеї в життя. Останню премію від Європейської патентної організації він отримав у 2014 році.
