Звуки передають емоції краще, ніж слова

Звуки передають емоції краще, ніж слова

Людський мозок набагато швидше розпізнає емоції, передані не словами, а вокалізаціями — сміхом, хлипанням, гарчанням, зітханнями тощо.

Джерело: Відомості

Учені з Канади та Великобританії на чолі з Марком Пелл з Університету Макгілла (Канада) довели, що людський мозок набагато швидше розпізнає емоції, передані не словами, а вокалізаціями — сміхом, хлипанням, гарчанням, зітханнями тощо. У цьому процесі задіяні більш еволюційно давні зони мозку, ніж у інтерпретації мови.

Більше того, вчені виявили, що на емоції, виражені такими способами, ми звертаємо набагато більше уваги, ніж коли нам говорять про них словами, повідомляє «АЗЕРТАДЖ» з посиланням на журнал Biological Psychology.

На обробку немовних сигналів про емоційний стан йдуть десяті частки секунди. Така швидкість, за словами авторів статті, виробилася з необхідності, оскільки від швидкого розпізнавання емоцій часто залежало життя стародавньої людини.

У дослідженні вчені акцентували увагу на трьох основних емоціях - злості, печалі та щасті. В експерименті взяло участь 24 людини, всім їм давали прослухати різні несловесні вокалізації, а також фрази з неіснуючих реально слів, сказані з різною інтонацією. Завдання випробовуваних полягала в тому, щоб впізнати передавані емоції, а за допомогою ЕЕГ вчені встановлювали, як швидко і в яких зонах мозку фіксувалася реакція.

У результаті вдалося зробити кілька цікавих висновків. Крім того, що несловесні звуки оцінювалися швидше, існувала різниця і в реакціях на різні види емоцій. А саме, звуки, що говорять про емоції щастя, наприклад, сміх, оброблялися швидше, ніж звуки, пов'язані зі злістю та сумом. При цьому реакція на злість завжди була тривалішою, тобто наш мозок звертає більше уваги саме на цю емоцію, що, загалом, можна пояснити з точки зору еволюційних переваг. 

Loading...