В Італії опублікували щоденники Муссоліні

На книжкових полицях Італії з’явилася автобіографічна праця італійського диктатора Беніто Муссоліні (1883-945)
У ній зібрані замітки майбутнього дуче, написані ним в окопах Першої світової війни. Книгу випустили відразу декілька італійських видавництв — Leg, Ar, Mulino и Rubbettino — причому в різних редакціях, повідомляє EuroMag.
Так, для Mulino під назвою «Мій щоденник війни» щоденники підготував до друку професор сучасної історії венеціанського університету «Ка’ Фоскарі» Маріо Ізнегі. Він став першим італійським дослідником, який звернувся до літературних праць Муссоліні — з ідеологічних причин довгі роки в Італії до них ставилися з неприйняттям.
«Хто сьогодні відкриє ці сторінки, знайде один з найкращих прикладів мемуарної літератури. Муссоліні постає солдатом серед солдатів, описуючи життя в окопах з усім властивим йому драматизмом. Ним пронизане все оповідання — від перерахування загиблих і поранених до переказу військових пісень. Крім того, у щоденнику розкриваються особисті якості автора, який був одним з наймогутніших правителів Європи у ХХ столітті», — пояснив Ізнегі.
Куратор публікації для видавничого дому Rubbettino Алессандро Кампі відзначає «інноваційний стиль письма Муссоліні». «Крім того, ці щоденники представляють найцікавіший історичний документ, в якому зібрані свідчення про перший світовий військовий конфлікт. Це — справжні листи з фронту», — сказав Кампо.
Він вибрав для публікації оригінальну назву — «Військова газета 1915-1917». Саме під такою назвою замітки Муссоліні публікувалися в 15 випусках газети «Народ Італії», яку він очолював. Потім вони повністю вийшли одним збірником вже після приходу дуче до влади — в 1923 році.
Муссоліні починав працювати як політичний журналіст і був редактором різних газет. Його перу належить кілька творів, у тому числі роман «Коханка кардинала», написаний у співавторстві. Після публікації уривків в періодичній пресі в 1910 році він був підданий цензурі за досить антиклерикальний зміст.