37-метровий позолочений пам’ятник Мао Цзедуну простояв лише три дні

У китайській провінції Хенань зруйнували 37-метровий золотий пам’ятник Мао Цзедуну, будівництво якого завершилося лише 5 січня.
Про це повідомляє InfoResist із посиланням на Bangkok Post.
За словами місцевих чиновників, причина, через яку було вирішено монумент знести, незрозуміла. За версією видання, проект не здобув належної схвалення з боку уряду, при цьому не уточнюється, чому його творці не проконсультувалися з керівництвом країни перед початком робіт.
На будівництво пам’ятника з бетону і сталі, покритого золотою фарбою, було витрачено три мільйони юанів (близько 460 тисяч доларів). Кошти збирали жителі села в повіті Тунсюй, біля якої і перебувала статуя Великого керманича. Передбачалося, що монумент зможе залучити в регіон туристів.
Коментуючи новину про появу статуї, користувачі китайських соцмереж висміювали фотографії бетонного Мао. Так, вони писали, що пам’ятник нібито не схожий на державного діяча, а неформальний блог про життя в Китаї Shanghaiist звертав увагу на те, що біля ніг Великого керманича знаходиться друга голова.
Хенань була серед провінцій, що найбільшою мірою постраждали під час організованого Мао «Великого стрибка». Під цією назвою в історію ввійшла економічна і політична кампанія, що проводилася в Китаї з 1958 по 1960 рік. Її метою було зміцнення індустріальної бази і різкий підйом економіки країни. У результаті цього соціального експерименту від голоду загинули від 20 до 40 мільйонів людей.
Мао Цзедун — китайський політичний діяч, який керував КНР з моменту її заснування в 1949 році і до своєї смерті в 1976-му. Будучи комуністом, Мао вважав, що Китаю необхідна особлива версія комуністичної доктрини, створенням якої він і займався. Сьогодні в КНР діяльність Великого керманича офіційно оцінюється наступним чином: 70 відсотків перемог і 30 відсотків помилок.