Соболь з камчатського заповідника викрав сало та пельмені у співробітників закладу

Соболь з камчатського заповідника викрав сало та пельмені у співробітників закладу

У Кроноцькому заповіднику РФ соболь організував новорічне застілля за рахунок інспекторів.

Джерело: Відомості

Хижак влаштувався на кордоні в кальдері Узон. Замість того, щоб полювати на гризунів, соболь почав красти продовольчі припаси у державних інспекторів, які патрулюють заповідну територію. Здобиччю безцеремонного звіра стали заморожені м'ясо, риба, сало і вершкове масло, повідомляє прес-служба заповідника.

Вперше держінспектори Кроноцького заповідника та волонтер, який допомагав їм у господарських роботах, побачили соболя в середині грудня з вікна будиночка. Звичайно, спочатку всі зраділи можливості спостерігати за красивим пухнастим звіром з близької відстані. Але зовсім скоро він перестав вести себе по-добросусідськи.

«Вночі я прокинувся від щелесту, вийшов у сіни і побачив нашого нового знайомого. Соболь, немов еквілібрист, вхопився за мотузку, на якій висів мішок із замороженими продуктами, і з прогризеної в мішку дірки витягав припаси. Коли я спробував відігнати звіра, він почав шипіти і ледь не вкусив мене за ніс, — розповів Геннадій Волинець, волонтер Кроноцкого заповідника. — Соболь встиг вкрасти кілька рибин, по півкілограма м’яса і вершкового масла, кільце ковбаси і 600 грамів сала, пачку пельменів».

З’ясувалося, що звір оселився під будинком, вночі добре чутно, як він щось гризе.

«Ніяк не очікували, що соболь почне господарювати в коморі. Тепер вся провізія зберігається в пластиковій флязі. А ми продовжуємо спостерігати за соболем, вдалося зробити кілька вдалих знімків», — повідомив Петро Писаренко, - державний інспектор Кроноцького заповідника.

Фахівці відзначають, що тундра в кальдері Узон не є звичним місцем життя камчатського соболя. Зазвичай звірі селяться в кам’яно-березовому лісі, де полюють на дрібних тварин.

«Кожна особина індивідуальна, тому складно передбачити, як поведе себе конкретний звір. У Кроноцькому заповіднику є приклади майже дружніх взаємин людини та представників сімейства куниць, — зазначив Олександр Ніканоров, консультант наукового відділу Кроноцкого заповідника. — Наприклад, в особі державного інспектора Миколи Чічоріна, який кілька років працював на Кроноцькому озері, соболь побачив захисника. При вигляді лисиці він ховався за його ногами. А ось фотографу Ігорю Шпиленку на тому ж кордоні довелося непросто. Там територію намагалися поділити між собою соболь, норка і горностай: крали припаси і влаштовували бійки».

У цей час околиці кальдери вулкана Узон патрулюють державні інспектори Петро Писаренко і Захар Сарапулов. Вони розповіли, що до появи соболя на кордоні гостював горностай, але з приходом більш великого хижака покинув укриття. Зате час від часу людей відвідує лисиця, чия нора знаходиться неподалік.

Loading...