Держборг України збільшився через слабку гривню
Уряд пропонує Верховній Раді внести чергові зміни до державного бюджету України на 2014 рік.
Вони стосуються «врегулювання питань державного та гарантованого державою боргу у зв'язку зі значною девальвацією національної валюти». Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, зазначає ТСН.
Причинами знецінення гривні називають соціально-економічну та фінансову нестабільність, що підсилена анексією АР Крим та воєнною агресією на Сході України.
У держбюджеті-2014 граничний обсяг державного боргу становить 806 млрд грн і він розрахований, виходячи з курсу долара по 12 грн. А 60% боргу складають зобов'язання саме у валюті.
Враховуючи, що нині курс долара становить 15-16 грн, Мінфін пропонує збільшити обсяг держборгу на 161 млрд грн — до 968 млрд гривень, тобто майже до трильйона.
Крім того, у проекті змін до державного бюджету на 2014 рік також передбачається збільшити розміри державних внутрішніх та зовнішніх запозичень та обсяги їхнього погашення.
Водночас на 3 млрд 44 млн грн хочуть скоротити витрати на підтримку вугільної та торфодобувної промисловості у зв'язку з воєнною агресією на Донбасі.
Також мають збільшити видатки на виплату кредитів, які брали ДП «Укрмедпостач», під державні гарантії для реалізації проектів «Циклон-4» та «Створення Національної супутникової системи зв'язку», а також для реалізації завдань та здійснення заходів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Внесенням змін до держбюджету Мінфін сподівається збалансувати головний кошторис України і це дасть змогу оперативно вирішити питання стосовно виконання зобов'язань за державним та гарантованим державою боргом.