Європа домовилася створити енергетичний союз на противагу Росії

Як очікується, документ опублікують після зустрічі голів країн та голів урядів ЄС.

Джерело: Відомості

Найкращий шанс Європи бути на висоті в питанні відсутності безпеки постачань, спричиненому російсько-українським конфліктом, це згуртований енергетичний союз, щоб перешкодити стратегії Росії «розділяй і володарюй», йдеться в проекті документу, в якому викладена політика ЄС в галузі енергетики на п’ять років, повідомляє УНН з посиланням на видання «Українська енергетика».

«Геополітичні події, світова енергетична конкуренція та вплив на зміну клімату породжують переосмислення нашої енергетичної та кліматичної стратегії», йдеться в проекті документу щодо «стратегічного порядку денного» на наступні п’ять років.

«Ми маємо уникнути того, щоб Європа настільки сильно залежала від імпорту палива та газу. Щоб гарантувати повний контроль за нашим енергетичним майбутнім, ми хочемо побудувати Енергетичний Союз, який мав би на меті доступну, безпечну та «зелену» енергетику».

Як очікується, документ опублікують після зустрічі голів країн та голів урядів ЄС.

Польща, сусід України, та країна, традиційно насторожено налаштована щодо Росії, ініціювала ідею енергетичного союзу, яка набирає підтримки Комісії, попри те, що, ймовірно, дратуватиме євроскептиків, таких як Британія, яка наполягає на праві приймати власні рішення в енергетиці.

Партія канцлера Німеччини Ангели Меркель номінувала Гюнтера Еттінгера на другий термін як комісара від Німеччини, бажано зберігши роботу енергетичного комісара. Номінацію мають схвалити Європейський парламент та президент Єврокомісії.

Loading...