Білорусь заблокувала імпорт українських солодощів

Білорусь заблокувала імпорт українських солодощів

Білорусь є четвертим найбільшим закордонним ринком збуту українських кондитерських виробів.

Джерело: Відомості

Рішення Ради Міністрів Республіки Білорусь про введення ліцензування імпорту кондитерських виробів призвело до повної зупинки ввезення українських солодощів в Білорусь. Таку заяву зробив керівник асоціації Укркондпром Олександр Балдинюк, передає Цензор.НЕТ.

За словами Олександра Балдинюка, білоруські чиновники в якості умови отримання імпортних ліцензій вимагають від українських виробників значного завищення цін на українські солодощі — в діапазоні від 30% до 500% від цін виробника, що практично повністю виключає їх реалізацію білоруським споживачам.

Керівник Укркондпрому зазначив, що рішення білоруської влади, яким вона надає собі право вимагати від українських виробників дотримання адміністративно встановлених мінімальних цін на їх продукцію, суперечить міжнародним зобов'язанням Білорусі, порушує базові принципи конкуренції і встановлює нерівноправні умови торгівлі українськими солодощами на білоруському ринку.

За підрахунками асоціації, такі дії з боку Білорусі завдадуть значної шкоди українській державі, які, з урахуванням падіння нарахувань податку на прибуток, скорочення валютної виручки, скорочення робочих місць в кондитерській галузі та в суміжних цукровій, борошняній, крохмалопатоковій, пакувальній, масложировій, молочній та інших галузях, зниження відрахувань до фондів оплати праці тощо, до кінця 2014 року складуть 130 млн грн.

Очікується зменшення внутрішнього попиту на цукор в обсязі 15 тис тонн, борошно — 12 тис тонн, олієжирову продукцію — 3 тис тонн, молочну продукцію — 1 тис тонн, скорочення робочих місць в АПК — до 2,5 тис чоловік.

Білорусь є четвертим найбільшим закордонним ринком збуту українських кондитерських виробів. За даними Міністерства доходів і зборів України, в 2013 році експорт кондитерських виробів з України в Білорусь склав 24,4 тис тонн на суму $70 млн. Імпорт з Росії в Україну в минулому році склав 1,2 тис. тонн на суму $3,3 млн. 

Loading...