Як живе Крим після трьох місяців окупації

Як живе Крим після трьох місяців окупації

Кримчани можуть залишитися без врожаю через відсутність пального, заявив «замміністра агропроду Криму» Іван Метельков.

Джерело: Відомості

За три місяці життя в незаконно окупованій автономії не налагодилося: не вистачає палива, впали зарплати, а з тих, хто здає житло відпочивальникам, почали брати податки.

Через три місяці після анексії Криму Росією для місцевого бізнесу настали важкі часи, розповідає «Сегодня». Днями провели одноденний страйк близько 1000 робітників найбільшого підприємства «Кримський Титан» (завод випускає лаки, фарби та сировину — двоокис титану). Вони вимагали підвищення зарплати, яка впала майже на третину після її перерахунку в рублі. Топ-менеджмент заводу обіцяв вирішити проблему.

Також влада Севастополя відбирає у Петра Порошенка Севастопольський морський завод, який випускає устаткування для суден і кораблів, як нібито незаконно приватизований. Про це вчора повідомив в.о. губернатора Севастополя Сергій Меняйло. При цьому він пообіцяв, що завод працюватиме і далі.

Кримчани можуть залишитися без врожаю через відсутність пального, заявив «замміністра агропроду Криму» Іван Метельков. За словами Метелькова, запасли всього 6,3% палива від необхідного. Як буде вирішено проблему, не повідомляється.

А кримські винороби не можуть продавати продукцію, через те, що на півострів не завезли російські акцизні марки. Як повідомила керівник заводу шампанських вин «Новий Світ» Яніна Павленко, продано всього 10% від торішніх обсягів. На Інкерманському заводі марочних вин розповіли, що вони клеять на пляшки акцизні марки із запасів, призначених для експортної продукції, тому змогли вийти на половину торішнього рівня продажів. Марки РФ чекають до кінця червня.

Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень каже, що ринок нерухомості Криму зараз є повністю ризикованим (російські закони на півострові набудуть чинності тільки з 1 липня), тому купувати житло в Криму поки не варто. «Продажів немає, є окремі напівзаконні угоди з боку російських громадян, які сподіваються задешево купити «будиночок біля моря». На тлі цього продавці підняли ціни у 3-5 разів, але реальні суми набагато менші. Так в Інтернеті за будинок просять $30-40 тис., а віддають за $5-6», — розповів Злидень. А ось громадянам України, які вже мають нерухомість, доведеться перереєструвати її в держреєстрі РФ.

Тепер податки з міні-готелів кримчанам доведеться платити за новою системою: з готелю площею до 50 кв. м ставка становитиме 4 грн на місяць з 1 кв. м, понад 50 кв. м - 7 грн. А проїзд в Крим подорожчав тому, що рейси в Україну кримські власті вважають «міжнародними». Наприклад, квиток у плацкарті від Києва до Сімферополя коштує тепер 780 грн (був 250) в купе — 1100 (був 370). 

Loading...