З наступного року можуть скасувати оподаткування мінімальних зарплат
Нововведення хочуть запровадити з 2016 року в рамках податкової реформи.
Уже з 1 січня 2016 року в Україні можуть скасувати будь-яке оподаткування мінімальних зарплат. Про можливе нововведення в рамках податкової реформи в ефірі телеканалу «24» розповіла заступник міністра фінансів Олена Макеєва.
«Сьогодні в Україні не оподатковується тільки 50% мінімальної зарплати — 609 грн обкладається нульовою ставкою податку на прибутки фізичних осіб. А з 1 січня повна мінімальна заробітна плата не оподатковуватиметься», — сказала Макеєва.
Заступниця міністра наголосила, що очікування бізнесу пов'язані передусім зі зниженням навантаження на фонд заробітної плати, яке на сьогодні сягає 50%.
«У більшості європейських країн такого податкового навантаження немає», — уточнила Макеєва.
Планують знизити і розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), середнє значення якого на сьогодні становить 41%. МВФ запропонував зменшити ставку за ЄСВ до 28%, але Мінфін може знизити ще більше, якщо будуть знайдені компенсатори.
Макеєва пояснила, що зниження ЄСВ на 1% призведе до зниження надходжень до бюджету на 5 млрд грн. Компенсувати зниження ставок планують за рахунок скасування спеціального режиму за податком на додану вартість для сільгоспвиробників (що дасть змогу залучити додатково майже 11 млрд грн), легалізації грального бізнесу, боротьби з контрабандою та податковими ямами.
Макеєва зазначила, що Мінфін не чекає після податкової реформи швидкого ефекту в детінізації економіки, оскільки бізнес займе вичікувальну позицію.
«Практика інших країн свідчить, що в перший рік немає детінізації. Чому? Тому що бізнес не довіряє тому, що ці правила не будуть змінені через три-чотири місяці. Тому півроку, вісім місяців бізнес чекатиме — чи стабільне це законодавство», — сказала вона.
Мінфін під час податкової реформи пропонуватиме принаймні на три роки ввести заборону на будь-які зміни до Податкового кодексу.