Комету ISON людство побачить завтра у вигляді метеорного дощу

Комету ISON людство побачить завтра у вигляді метеорного дощу

З 15 по 17 січня в небі над Землею очікується метеорний дощ.

Джерело: Відомості

Українців з 15 по 17 січня очікує метеорний дощ, спалахи якого в народі називають падаючими зірками. За словами директора Одеської обсерваторії Сергія Андрієвського, винуватицею зорепаду стане відкрита півтора роки тому комета ISON, діаметр ядра якої становив близько 3 км. 

«Очікувалося, що по мірі наближення до Сонця вона сильно розгориться і стане найяскравішою кометою першої половини XXI століття. На жаль, цього не сталося: пройшовши на відстані трохи більше 1 млн км від Сонця, вона зруйнувалася. Тепер від неї залишився рій твердих частинок, фактично уламків комети. Під час входження у верхні шари атмосфери Землі частинки згорають від тертя об повітря і залишають за собою яскравий слід. Якщо кількість метеорів не перевищує 100 на годину, астрономи називають явище метеорним дощем, а якщо більше — то метеорною зливою», — повідомив він «Вестям».

У січні Земля пройде через орбіту, якою рухаються останки померлої комети: «Вони будуть знаходитися на відстані 80-120 км над Землею. Яка буде інтенсивність явища, передбачити неможливо», — розповів Андрієвський.

Городянам, які хочуть побачити метеорний дощ, астрономи радять вибратися за місто, щоб не заважало вуличне освітлення: «Телескопи не потрібні, у них обмежене поле огляду, неозброєним оком спостерігати таке явище куди краще. Дивитися треба буде в напрямку Місяця, саме біля нього з'являться спалахи, в районі сузір'я Рака. Частинки будуть летіти зі сходу на південь», — говорить учений. Правда, вплинути на красу зорепаду може хмарна погода.

Астрологи також зазначають, що метеорні дощі можуть викликати у людей сонливість, болі в потилиці і почуття занепокоєння. Але активна діяльність в цей період забезпечить успіх на рік вперед. 

Loading...