Астрономи знайшли двійника Землі, але жити на ньому не можна

Астрономи знайшли двійника Землі, але жити на ньому не можна

Міжнародна група астрономів повідомила про те, що їй вдалося визначити масу раніше знайденої екзопланети Кеплер-78b розміром із Землю. Вона має щільність, близьку до щільності нашої планети.

Джерело: Відомості

Міжнародна група астрономів повідомила про те, що їй вдалося визначити масу раніше знайденої екзопланети Кеплер-78b розміром із Землю. Вона має щільність, близьку до щільності нашої планети. При цьому Кеплер-78b розташований далеко за межами потенційно населеної зони, нагріваючись майже до 3000 градусів. 

Як йдеться у двох статтях, опублікованих журналом Nature, знайдена екзопланета могла б претендувати на роль «двійника Землі», якби не надвисока температура на її поверхні, передає ТСН.

Телескоп «Кеплер», головною метою якого є пошук екзопланет, був запущений у травні 2009 року. У травні 2013 року телескоп вийшов з ладу, а в серпні NASA відмовилося від спроб повернути його в робочий стан. Тим не менш, за час своєї роботи «Кеплер» накопичив так багато даних, що на їх повний аналіз піде ще кілька років.

Характерним прикладом цього стало відкриття планети Kepler-78b одразу двома науковими групами. Перший колектив під керівництвом Ендрю Ховарда виявив цю планету і дуже точно обчислив її масу і щільність.

Так, маса Kepler-78b перевищує земну в 1,8 рази, а радіус — в 1,2 рази. Завдяки таким габаритами, щільність цієї планети майже не відрізняється від земної — вона становить 5,3 грама на кубічний сантиметр.

Висновки Ховарда і його колег були підтверджені і другою групою астрономів під керівництвом Франческо Пепе з університету Женеви. Однак обидва наукових колективи погоджуються в тому, що, незважаючи на надзвичайну схожість Землі і Kepler-78b, життя на ній існувати не може.

Річ у тім, що ця планета робить один оберт навколо світила за неповних 9 днів і на її поверхні панують температури в 1,1-2,7 тисячі градусів Цельсія. Тим не менш, Kepler-78b все ж є «найземлеподібнішою» планетою з тих, які вченим вдалося виявити за останні роки.  

Loading...