У давнину Марс був теплою планетою, насиченою киснем

У давнину Марс був теплою планетою, насиченою киснем

Вміст кисню в атмосфері Марса чотири мільярди років тому був такий самий, як і його частка на юній Землі, з’ясували британські вчені.

Джерело: Відомості

Вміст кисню в атмосфері Марса чотири мільярди років тому був такий самий, як і його частка на юній Землі, з'ясували британські вчені. Група науковців під керівництвом Бернарда Вуда з Оксфордського університету проаналізувала хімічний склад давніх порід у кратері Гусєва на Марсі. Їх дослідження було опубліковано в журналі Nature. 

Вчених цікавили частки сірки та оксидів металів у його породах, які можуть підказати, як виглядав Марс у далекому минулому, передає ТСН.

Палеонтологи з'ясували, що породи в кратері містили в собі більше кисню, ніж частки метеоритів, хоча мали спільне походження.

«Це здивувало нас, оскільки метеорити «молоді» — їм лише 180-1400 мільйонів років, а породи в кратері Гусєва, які вивчив Spirit, сформувалися 3,7 мільярда років тому», — заявив Вуд.

Очевидно, за його словами, мінерали в нижніх шарах літосфери Марса зберігають у собі кисень, що вбрався у них тоді, коли вони контактували з атмосферою юної Червоної планети.

Вчені дійшли висновку, що базальтові породи всередині кратера Гусєва містили в собі відносно багато атомів окисленої сірки, що свідчить про присутність великих концентрацій кисню на планеті в той час, коли вони формувалися. За словами вчених, його частка була порівнянна з аналогічними значеннями для земних базальтів.

«Це означає, що Марс володів кисневою атмосферою приблизно 4 мільярди років тому, задовго до збагачення повітряної оболонки нашої планети киснем, що сталося приблизно 2,5 мільярда років тому, — наголошує Вуд. — Ми можемо тепер говорити про те, що Марс був теплою, вологою і одночасно «кисневою» планетою за мільярди років до того, як атмосфера Землі була наповнена його молекулами», — резюмував науковець.

Зазначимо, не так давно вчені NASA підтвердили наявність води на Марсі. Марсохід Opportunity підтвердив відкриття, зроблене раніше Curiosity, знайшовши докази, що на Марсі у давнину була вода, придатна для живих організмів. 

Loading...